Zamknij

Premiera Google Art Camera w Polsce. Teraz zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie możecie zobaczyć w sieci!

Redakcja
09.11.2018 17:57
Premiera Google Art Camera w Polsce. Teraz zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie możecie zobaczyć w sieci!
fot. Google Arts&Culture

Google Art Camera właśnie debiutuje w Polsce. Teraz zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie możecie zobaczyć, nie ruszając się z fotela! Obrazy można oglądać na zdjęciach o rozdzielczości ponad miliarda pikseli - widać nawet najdrobniejsze szczegóły. Podziwiać można obraz takie jak "Wnętrze paryskiej pracowni artysty" Stanisława Wyspiańskiego czy "Damę z Gronostajem" Leonarda Da Vinci.

Google Art Camera już w Polsce

Aplikacja Google Arts&Culture to także możliwość wirtualnego przeglądania zbiorów cenionych muzeów. Opcja Google Art Camera właśnie debiutuje w Polsce. Obejrzeć można zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie, w tym m.in. słynną "Damę z gronostajem" Leonarda Da Vinci czy prace Jacka Malczewskiego. 

damadavinci
fot.

Zdjęcia wykonano w rozdzielczości ponad miliarda pikseli, dzięki czemu nawet kiedy się je przybliży, obraz nie traci na jakości, pozwalając dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły. 

damaleonardo
fot. Google Art Camera

Zobacz także

Zobacz także

Google pozwoli obejrzeć zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie

Doświadczenie uzupełniają zawarte na stronie opisy i poręczna legenda, dzięki czemu o obrazach możemy od razu dowiedzieć się trochę więcej.

muzeumnarodowe
fot.
wyspianski
fot.

Wirtualny spacer to z pewnością nie to samo, co osobista wizyta w muzeum, a jednak trudno byłoby nie docenić wkładu Google w promowanie kultury. Dodatkowo platforma stanowi rodzaj zabezpieczenia dla sztuki - jak pokazał ostatni pożar Muzeum Narodowego w Brazylii, niestety zdarzają się i takie wypadki, podczas których możemy stracić szansę na zobaczenie najcenniejszych eksponatów. Jeśli więc w najbliższym czasie nie planujecie odwiedzać Krakowa, cześć tych samych wrażeń możecie znaleźć na platformie Google Arts&Culture.

arts&culture
fot.

Zobacz także

malczewski
fot.
kraków
fot.

RadioZET.pl/źródło:WPTech/AG