Zamknij

Przepis na miliony w miesiąc? Odrobina szczęścia, technologii i... pluszowy pająk

Redakcja
19.06.2018 15:16
Przepis na miliony w miesiąc? Odrobina szczęścia, technologii i... pluszowy pająk
fot. YouTube

Przepis na miliony w miesiąc? Temu artyście wystarczyła odrobina szczęścia, animacji trójwymiarowej i pluszowy pająk. Pierwszy klip ma już ponad 13 milionów odsłon na YouTube! Sprawdźcie, na czym polega fenomen serii „Lucas the Spider”.

Jak stać się milionerem w 30 dni?

Artysta i grafik komputerowy Joshua Slice znalazł na to patent. Wystarczyła mu odrobina pomysłowości, dobre oprogramowanie do animacji trójwymiarowej i... uroczy, pluszowy pająk. Jak to się zaczęło? „Postać stworzyłem po prostu dla zabawy. Akurat miałem trochę wolnego czasu pomiędzy zleceniami. Potraktowałem to jako projekt dla własnej rozrywki. W 2017 roku ogłoszono premierę programu Maya do kreacji trójwymiarowych animacji. Sprawdzając zapowiadane funkcje oprogramowania, pomyślałem, że już niedługo dzięki niemu niezależni artyści będą mieć wreszcie szanse tworzyć własne produkcje na tym samym poziomie co profesjonalne studia. W końcu sam tak zrobiłem” – wspomina Joshua. Opłaciło się – wdzięczna seria „Lucas the Spider” uczyniła z mężczyzny milionera w ciągu zaledwie 30 dni.

Dzieci oszalały na punkcie „Lucas the Spider”

Seria z uroczym, futrzastym pająkiem o imieniu Lucas błyskawicznie zdobyła serca dzieci i nie tylko! Krótkie, nieprzekraczające 20 sekund filmiki wyróżniają się dopracowaną animacją przypominającą do złudzenia produkcje takich autorytetów świata kreacji 3D jak studia Pixar czy DreamWorks Animation. Bezpretensjonalna narracja i podłożony pod postać Lucasa przez bratanka Slice'a głos dodały serii zabawnej lekkości. Artysta dobrze wiedział, że swoje „pięć minut sławy” zamierza wykorzystać jak najlepiej. Ponad 2 miliony subskrybentów kanału na YouTube i miliony odsłon krótkich klipów przekonały go do ruszenia z kolekcją gadżetów inspirowanych postacią uroczego pająka.

Powyższy filmik, opublikowany 24 maja, widziało już prawie 2 miliony osób. Trwająca miesiąc przedsprzedaż pluszaka przyniosła już Slice'owi ponad 1,2 miliona dolarów, a zainteresowanie wciąż rośnie. Co ciekawe, zabawka powstaje dzięki technologii nawiązującej do trójwymiarowej grafiki – drukowi 3D. Decyzja znacznie przyśpieszyła tempo produkcji gadżetu. Kilkanaście tysięcy sztuk udało się wydrukować w ciągu zaledwie 10 dni.

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Pieniądze chce przeznaczyć na edukację bratanka

Artysta nie zapomniał, kto pomógł mu osiągnąć sukces. Znaczną część zarobionej sumy zamierza przeznaczyć na założenie funduszu dla swojego bratanka. Biorąc pod uwagę koszty edukacji wyższej w Stanach Zjednoczonych, rodzice chłopca na pewno doceniają hojny gest grafika. „W życiu nie przyszłoby mi do głowy, że klipy z Lucasem staną się viralem. A jednak! Jestem trochę onieśmielony tym, co się dzieje. Szczególnie że pomysł nie jest unikatowy. W sieci nie brakuje genialnych prac niezależnych twórców, czekających, aż ktoś ich dostrzeże. Dobrze, że firmy technologiczne widzą tu szansę na trafienie do nich z odpowiednim oprogramowaniem. Bez Mayi Lucas by nie powstał” – podkreśla Slice.

Rzeczywiście, możliwości programu są imponujące, co możecie sami zobaczyć powyżej. Pierwsza animacja z pająkiem Lucasem ma już na koncie ponad 13 milionów odsłon! Chętnych dowiedzieć się, jak krok po kroku powstaje animacja trójwymiarowa, odsyłamy do poniższego wideo. Robi wrażenie!

RadioZET.pl/źródło:DigitalArtsOnline/AG

PRZECZYTAJ TEŻ: