Zamknij

Robicie zakupy na OLX? Uważajcie na fałszywe kody rabatowe od sprzedających!

Redakcja
02.11.2018 12:46
Robicie zakupy na OLX? Uważajcie na fałszywe kody rabatowe od sprzedających!
fot. Shutterstock

Tłumaczymy, jak nie dać się nabrać na kolejną metodę oszustów na OLX. Ci, którzy padli ich ofiarą już nigdy nie odzyskali swoich pieniędzy...

Nowe oszustwo na OLX

Jeśli regularnie robicie zakupy na OLX, koniecznie powinniście poznać kolejną metodę oszustów, polujących na poszukiwaczy okazji za pomocą "specjalnych kodów rabatowych". Na czym polega nowy przekręt? Okazuje się, że złodzieje korzystają z niego już od kilku miesięcy. Oszuści najpierw zamieszczają na platformie ogłoszenia w sprawie sprzedaży m.in. elektroniki w wyjątkowo okazyjnych cenach. Kiedy potencjalna ofiara zgłosi się z zamiarem kupna, otrzymuje od oszustów propozycję dokonania go w sklepie internetowym, aby było "bezpieczniej". Dodatkowo ofiara otrzymuje kod rabatowy, po wpisaniu którego na stronie cena ma zmniejszyć się do tej oferowanej w ogłoszeniu. Aż do momentu płatności wszystko działa bez zarzutu...Tyle, że wskazane sklepy internetowe w ogóle nie istnieją.

Zobacz także

Oszustwo na OLX na "kod rabatowy"

Jeden z czytelników portalu Niebezpiecznik.com postanowił podzielić się przykładową wiadomością, jaką przesyłają oszuści. Tym razem sprawa dotyczyła wyjątkowo niedrogiej konsoli.

olx
fot. Niebezpiecznik.pl

Jak już się pewnie domyślacie, sklep Pinamo.pl nie istnieje. Na stronie ma za to podpisaną informację, że jego siedziba znajduje się w Łodzi - pechowy czytelnik pochodzi z innego miasta, w związku z czym nie miał niestety możliwości osobiście zweryfikować znalezionej informacji. Warto zwrócić uwagę, jak w ten sposób oszuści próbują uśpić czujność użytkowników. Możliwość zapłacenia na miejscu przy odbiorze produktu automatycznie zwiększa nasze zaufanie do fałszywego sklepu...

Zobacz także

Nie dajcie się nabrać! Złodzieje znowu grasują na OLX

Waszą uwagę powinno w takim wypadku zwrócić z kolei to, że niebezpośrednio zapłacić można jedynie w formie przelewu. Zazwyczaj sklepy internetowe oferują możliwość dokonania płatności za pomocą karty lub serwisu pośredniczącego. To także zabezpieczenie dla klientów, którzy w przypadku jakichkolwiek problemów mogą dzięki temu próbować później odzyskać swoje pieniądze. 

pinamo-sklep-768x584
fot. Niebezpiecznik.pl

Niestety ci, którzy dadzą się nabrać i przelew wyślą, nie będą już mieć takiej szansy. Na jakie sklepy poza Pinamo.pl, oszuści próbują złapać łatwowiernych użytkowników? Doniesienia dotyczą jeszcze takich adresów jak: aspio.pl, antontech.pl, electrocity24.pl. Niezależnie jednak od nazwy, jeśli sprzedający przekierowuje was do sklepu, w dodatku proponując kod rabatowy, zwyczajnie lepiej nie ryzykujcie i zrezygnujcie z zakupu. Zdrowy rozsądek oszczędzi wiele nerwów i pieniędzy!

RadioZET.pl/źródło:Niebezpiecznik.pl/AG

Zobacz także