Zamknij

Robisz remont? Ta aplikacja może ci w tym pomóc

Weronika Domoradzka
01.04.2019 13:42
Robisz remont? Ta aplikacja może ci w tym pomóc
fot. Shutterstock

Taksówki zamieniliśmy już na rowery, a niedzielne popołudnia, zamiast na oglądaniu filmów z kubkiem ciepłej herbaty w ręku, chętniej spędzamy na spacerach z drugą połówką. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a my zabieramy się za projekty, których nie mogliśmy zrealizować w ciągu zimowych miesięcy. Dla mnie takim projektem było odświeżenie balkonu. Przypominając sobie jednak długie godziny, spędzone w markecie budowlanym przy okazji każdego poprzedniego remontu postanowiłem poszukać aplikacji, która by mi w tym pomogła i znalazłem.

Sam pomysł pójścia do marketu budowlanego z dość ogólną listą i wybieranie wszystkiego na miejscu przyprawił mnie o ból głowy, więc postanowiłem poszukać aplikacji mobilnej, która mi w tym zadaniu pomoże. Rozwiązaniem okazała się aplikacja Castoramy, w której nie tylko mogę przejrzeć asortyment sklepu, ale też zrobić zakupy online, zeskanować kod kreskowy produktu, aby poznać jego cenę, czy zrobić listę zakupów. A po zakupach mam szansę wygrać samochód w loterii paragonowej z okazji 22. urodzin Castoramy. Idealnie.

Aplikacja Castoramy

Aplikacja Castoramy łączy ze sobą kilka istotnych elementów. Trzonem aplikacji jest, oczywiście, katalog produktów, które możemy znaleźć w sklepie. Castorama wyposażyła go jednak w kilka ułatwiających życie funkcji. Jedną z nich jest na pewno skaner kodów kreskowych - skorzystać z niego możemy aby sprawdzić cenę i dostępność produktów czy nawet dokonać ekspresowych zakupów podczas samej wizyty w sklepie.

 
123-Castorama-kolaz-telefony-GRAFIKA-NA-STRONE-ARTYKULU-RADIO-ZET---1000-x-650
fot.
 

Drugą z funkcjonalności aplikacji jest lista zakupów, działająca również offline. Co więcej, można udostępnić ją znajomym, rodzinie, czy pracownikowi firmy budowlanej, jeśli zdecydujemy się scedować na kogoś obowiązki zakupowe. Jeśli nie znajdziemy nikogo takiego, a sami nie chcemy spędzać czasu w sklepie, można skorzystać też z funkcjonalności zakupów online. Te mogą zostać dostarczone bezpośrednio do domu, lub odebrane w wybranym sklepie w ciągu 2 godzin od złożenia zamówienia.

To jednak nie wszystko, bo Castorama zadbała o całą sekcję nazwaną “Inspiracje i porady”, gdzie znaleźć można szereg rozbudowanych artykułów na tematy około-budowlane. Oprócz tego, znajduje się tutaj szereg instrukcji, czy tekstów ułatwiających podjęcie decyzji zakupowych.

 

Jak to działa?

Sama aplikacja jest bardzo intuicyjna, a interfejs jest przemyślany. Mimo bardzo szerokiej funkcjonalności, nie wydaje się, jakby była przeładowana niepotrzebnymi funkcjami i dodatkami.

Na ekranie głównym wyświetlają się informacje w trzech kategoriach: polecane, kategorie oraz gazetka. W pierwszej z nich znajdziemy trwające promocje i aktualności od Castoramy - tutaj warto wspomnieć o organizowanej właśnie loterii z okazji 22. urodzin marki. Można w niej zarejestrować każdy paragon, a do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody, m.in. 4 samochody Dacia Duster, czy metamorfoza wnętrza z Dorotą Szelągowską. Oprócz tego, Castorama zapewniła 22 000 innych nagród w codziennych losowaniach. Pozostałe dwie kategorie aplikacji właściwie nie wymagają szerszego opisu. W “Kategoriach” znajdziemy spis produktów oferowanych przez sieć, natomiast w “Gazetce” najbardziej aktualne oferty promocyjne Castoramy.

 
789-Castorama-kolaz-telefony-GRAFIKA-NA-STRONE-ARTYKULU-RADIO-ZET---1000-x-650
fot.
 

W menu wysuwanym z lewej strony znajdziemy odnośnik do zarejestrowania kodu we wspomnianej wyżej loterii urodzinowej, wyszukiwarkę sklepów Castoramy oraz kategorie tematyczne, według których pogrupowano ofertę marketów.

Przyznać muszę, że dawno nie miałem okazji używać tak rozbudowanej aplikacji sklepu. Castorama pozwala nie tylko wyszukać i kupić produkty, do których się przymierzamy, ale również poszerzyć wiedzę z z zakresu budowy i urządzania mieszkania, czy stworzyć listę zakupów z możliwością jej udostępnienia. Zakupy, które do tej pory kojarzyły mi się z wielogodzinnym szwendaniem się po markecie okazały się być dość szybkie i efektywne. Wisienką na torcie jest tutaj loteria z okazji urodzin Castoramy, w której, wyposażony po zakupach w paragon, oczywiście wziąłem udział.

Artykuł powstał we współpracy z Castorama