Zamknij

Rosyjski "Terminator". Jest przerażająco skuteczny

Redakcja
11.06.2018 18:51
Rosyjski "Terminator". Jest przerażająco skuteczny
fot. YouTube

Robot-żołnierz potrafi strzelać, jeździ samochodem i rozumie, co się do niego mówi. Jest przerażająco skuteczny i podobny do człowieka. Czy rosyjska technologia to przyszłość przemysłu wojennego?

Rosyjski robot-żołnierz potrafi strzelać i prowadzić samochód

Humanoidalny robot-żołnierz to jedno z najnowszych osiągnięć rosyjskich naukowców. Stworzono go na platformie Final Experimental Demonstration Object Research, której zespół wciąż pracuje nad udoskonalaniem sztucznej inteligencji na potrzeby Federacji Rosyjskiej. O ile poprzednie wersje robota nie zadowoliły wymagającego Władimira Putina, o tyle teraz sam prezydent był zaskoczony możliwościami przerażająco skutecznej maszyny. 

 

Zobacz także

Rosja stworzyła wojennego robota przyszłości

Docelowo humanoidalny robot ma wspierać rosyjskich żołnierzy podczas działań wojennych m.in. na terenie Syrii. To z kolei bardzo niepokoi obrońców praw człowieka, którzy alarmują, że zaprezentowany wynalazek to nic innego jak inteligentna maszyna do zabijania. Zachowaniem przypomina jednak zwykłego człowieka, na wzór którego nadano mu imię - Iwan. Tak go zaprojektowano. Maszyna potrafi m.in. prowadzić samochód. Poprzedni model opanował jedynie sztukę prowadzenia quada, co nie było wystarczająco praktycznym rozwiązaniem dla wojska. 

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Robot potrafi dobrze strzelać

Najbardziej szokujące jest to, jak celnie robot potrafi strzelać. W dodatku rozumie, co się do niego mówi. Nie ma też większych problemów z udzieleniem w miarę nieskomplikowanych odpowiedzi. Zresztą bardziej złożone słownictwo może mu się nie przydać - do jego głównych zadań będzie należeć odciążanie żołnierzy z robót fizycznych. W przyszłości rosyjski "Terminator" miałby także samodzielnie prowadzić misje terenowe z użyciem wojskowych pojazdów, likwidując w ich trakcie najtrudniejsze cele.

RadioZET.pl/AG