Zamknij

Samsung pokazał swój przełomowy model. Infinity Flex będzie mieć składany ekran!

Redakcja
08.11.2018 20:58
Samsung pokazał swój przełomowy model. Infinity Flex będzie mieć składany ekran!
fot. YouTube

Podczas swojej konferencji Samsung Developer Conference 2018 w San Francisco producent pokazał wreszcie dawno zapowiadaną nowość. Infinity Flex to smartfon wyposażony w dwa ekrany, z czego jeden będzie elastyczny. Tak wygląda telefon przyszłości!

Samsung Infinity Flex - smartfon ze składanym ekranem

Nowy model zostanie wyposażony w dwa ekrany, z czego jeden będzie można składać. Rewolucyjne rozwiązanie zostało już wcielone w życie - fizyczny produkt został pokazany podczas konferencji Samsung Developer Conference 2018 na scenie. To na razie głównie forma zapowiedzi nowego produktu dla programistów, aby mogli już zacząć prace nad aplikacjami, wykorzystującymi potencjał nowej technologii. To spore wyzwanie - aplikacje przeznaczone na Infinity Flex będą musiały obsługiwać nie tylko tryb wielozadaniowości, ale także umożliwiać przełączanie się pomiędzy dwoma ekranami. 

Zobacz także

Zobacz także

Inifinity Flex: jak działa składany ekran?

Jak twierdzi Samsung, stworzenie składanego ekranu było możliwe głównie dzięki jego "odchudzeniu" - to jeden z najcieńszych wyświetlaczy kiedykolwiek opracowanych przez firmę. To nie było jednak główne wyzwanie, jakie firma postawiła przed sobą. Największym problemem w przypadku elastycznych ekranów jest ich nietrwałość. Wielokrotne składanie i rozkładanie wyświetlacza jak dotąd powodowało jego błyskawiczne zużycie. Teraz Samsung twierdzi, że uporał się z tym kłopotem i o ślady użytkowania nie trzeba się będzie martwić nawet w wypadku kiedy ze smartfona będziemy korzystać wiele miesięcy. 

samsunginifinity
fot. YouTube

Zobacz także

Smartfon ze składanym ekranem

Dzięki temu, że telefon wyposażono w zewnętrzny, mniejszy ekran, można z niego korzystać w taki sam sposób, jak tradycyjnych modeli marki. Całość jest trochę grubsza, niż aktualne modele, a po rozłożeniu przypomina po prostu odrobinę mniejszy tablet z 7,3-calowym wyświetlaczem. To właśnie było celem Samunga, który chciał aby Infinity Flex łączył w sobie funkcjonalność małego komputera z telefonem. 

samsunginifinity
fot. YouTube

Na nowym smartfonie będzie można korzystać z aż 3 aplikacji jednocześnie! Zapewni to specjalna nakładka One UI, która zmieni sposób działania interfejsu modelu, ułatwiając nawigację przy korzystaniu z kilku aplikacji na raz. Oprogramowanie Androida, z którego będą korzystać przyszli posiadacze nowego modelu powstaje w ścisłej współpracy z Google.

samsunginifinity
fot. YouTube

Zobacz także

Zobacz także

Samung Infinity Flex: kiedy premiera?

Na razie nie zapowiedziano jeszcze konkretnej daty premiery nowego modelu. Wiadomo już jednak, że innowacyjny wyświetlacz wejdzie do masowej produkcji w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Do sprzedaży Infinity Flex ma trafić w 2019 roku - dokładną datę producent zapewne ogłosi więc już niedługo. Warto czekać!

RadioZET.pl/źródło:CNET;Komórkomania;TheVerge/AG

Zobacz także