Zamknij

Samsung potwierdza problemy z ich topowym smartfonem

Redakcja
02.01.2018 11:51
Samsung potwierdza problemy z ich topowym smartfonem
fot. Samsung

Seria Galaxy Note wydaje się być przeklęta problemami dotyczącymi baterii.

Jeszcze rok temu branża przeżywała szok, gdy Samsung musiał wycofać z rynku wszystkie egzemplarze swojego topowego smartfona. Samsung Galaxy Note 7 okazał się posiadać wadliwie wykonane baterie o dużej pojemności, które na skutek zbyt dużego wytwarzania ciepła mogły eksplodować lub powodować zapłon urządzeń.

Niedawno wypuszczony na rynek smartfon Galaxy Note 8 zdaje się na szczęście nie mieć podobnego problemu, co nie oznacza, że użytkownicy mogą liczyć na w pełni działające urządzenie.

Spora część użytkowników ze Stanów Zjednoczonych zgłasza problem, który objawia się tym, że ich egzemplarz po wyładowaniu się baterii do zera nie może zostać ponownie naładowany. Zmiana ładowarki na inną niż dołączona do zestawu również nie daje naprawy sytuacji. Problem zapewne nie dotyczy oprogramowania, lecz wadliwych podzespołów zawartych w konkretnej partii Galaxy Note 8 puszczonych w Stanach Zjednoczonych na rynek.

Samsung wydał w związku z tymi doniesieniami oficjalne oświadczenie:

"Samsung otrzymał niewielką liczbę zgłaszanych problemów z urządzeniami, które dotyczą zarządzania energią - wszystkie z nich oczywiście traktujemy w pełni poważnie, lecz obecnie możemy jedynie skomentować tę sprawę tym, że musimy poznać więcej szczegółów na temat problematycznych urządzeń. W przypadku wystąpienia wszelkich problemów z urządzeniami naszej firmy prosimy naszych klientów o kontakt z naszym oficjalnym działem obsługi klienta."

Mamy nadzieję, że firmie uda się rozwiązać problemy wadliwej partii urządzeń.

Zagłosuj

Ufasz produktom Samsunga po akcji z Galaxy Note 7?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM