Zamknij

Skype doczekał się zupełnie nowego wyglądu

Redakcja
05.06.2017 13:40
Skype doczekał się zupełnie nowego wyglądu
fot. Skype / Microsoft

Od kiedy Microsoft przejął Skype'a, nie wprowadzano do niego większych zmian. Teraz jednak wygląd aplikacji został zbudowany niemalże od zera.

Jeśli będziecie chcieli uruchomić mobilną wersję tego komunikatora internetowego to możecie być mocno zaskoczeni tym co zobaczycie. Niektórzy być może nawet kilka razy sprawdzą, czy pobrali dobrą aplikację, bowiem nowy Skype czerpie sporo pomysłów od konkurencyjnej aplikacji - Snapchata.

Nowa "generacja" Skype'a

Takim określeniem zostały określone zmiany wprowadzone w tym komunikatorze. I faktycznie - usprawnień, nowości i zmian jest na tyle dużo, że faktycznie można by to nazwać zmianą generacji, czym zwykle określa się kolejne edycje sprzętu. Prócz sztandarowej funkcji prowadzenia rozmów i wideokonferencji do Skype'a zawitały nowe funkcjonalności.

skype4
fot.

Pierwszą z nich jest możliwość wysyłania zdjęć i naklejek w czasie rzeczywistym podczas prowadzonych wideorozmów. Z kolei ekran wiadomości, dzięki nowej szacie graficznej, bardziej przypomina rozwiązanie zaprojektowane przez Facebooka w aplikacji Messenger.

Sam interfejs aplikacji możemy teraz dopasować do własnych upodobań i wprowadzimy do Skype'a ulubione kolory.

skype5
fot.

Microsoft

W ramach usprawnienia funkcji społecznościowych przez Skype'a zostały wprowadzone tzw. "chwile", które są zapożyczone od funkcji "stories", znanej ze "snapchata". Dzięki nim opublikujemy migawki z naszego minionego tygodnia, które nasi znajomi będą mogli zobaczyć przez siedem dni od naszej publikacji.

Skype w końcu zaczął się rozwijać - tak można powiedzieć po zobaczeniu ogromu zmian, jakie zapowiada Microsoft dla swojego projektu. Oby tylko zapożyczenia od konkurencji były faktycznie uwarunkowane dbaniem o użytkowników i ich wygodę, a nie jedynie próbą wprowadzenia zmian dla samych zmian i usunięcia ze Skype'a tego, za co wiele milionów użytkowników na całym świecie zdążyło go pokochać.

Zagłosuj

Który wygląd Skype'a podoba Ci się bardziej?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM