Zamknij

Sony może walczyć o nasze portfele smartfonem z "długim" ekranem?

Redakcja
04.05.2017 13:37
Sony może walczyć o nasze portfele smartfonem z "długim" ekranem?

Sony najwyraźniej chce wprowadzić nieco świeżości na rynek wprowadzając smartfon z mocno panoramicznym ekranem.

Walka o najbardziej unikalnego smartfona najwyraźniej trwa, a do niej chce teraz dołączyć również Sony ze swoim smartfonem z serii Xperia, o czym możemy dowiedzieć się ze zdjęcia, które wyciekło przed oficjalną zapowiedzią.

Obecnie na rynku o miano najbardziej unikalnych wyświetlaczy walczą między innymi Samsung Galaxy S8, czy LG G6. Producenci najwyraźniej postanowili odejść od klasycznych panoramicznych proporcji 16:9, na rzecz bardziej unikatowych rozwiązań, które mają przełożyć się na lepszy komfort korzystania z nich przez użytkowników.

Zagłosuj

Uważasz, że smartfony powinny mieć bardziej panoramiczne ekrany?

Liczba głosów:

Jeszcze bardziej zaskoczyć rynek najwyraźniej chce Sony - nowy smartfon o nazwie Xperia X Ultra, jak możemy zobaczyć na zdjęciu, najwyraźniej ma otrzymać mocno panoramiczny ekran. Proporcje 21:9 mogą zapewnić świetnie wrażenia przy oglądaniu hollywoodzkich produkcji filmowych (te kręcone są właśnie w tych proporcjach ekranu, a więc oglądanie filmów na tym urządzeniu może być dużym plusem), a także pozwoli to na wygodne czytanie treści w internecie.

Urządzenie na pewno wygląda ciekawie i jeśli zostanie wzbogacone o stosowne parametry sprzętowe (najprawdopodobniej będzie to zupełnie nowy procesor Snapdragon 660 i 4 GB RAM), to Sony może z impetem powrócić do ligi topowych smartfonów.

Aktualizacja: Niestety zdjęcie nie jest oficjalne - to jedynie render przedstawiający jeden z projektów koncepcyjnych. Aktualnie Sony nie pracuje nad takim smartfonem. A szkoda, bo mógłby być z tego całkiem ciekawy kawałek technologii.

RadioZet.pl/AM