Zamknij

Sony na fali - ogromne zyski tym razem nie tylko dzięki konsolom

Redakcja
21.12.2017 12:43
Sony na fali - ogromne zyski tym razem nie tylko dzięki konsolom
fot. pexels

Japońska korporacja w tym roku może liczyć na rekordowe zyski.

Sony kilka lat temu wpadło w całkiem poważne tarapaty - dział odpowiedzialny za telewizory i smartfony mocno ciągnął finanse firmy w dół. Przez ostatnie lata jedynym działem, który przynosił zyski było PlayStation.

Sprzedaż konsol i oprogramowania na nie w pewnym stopniu wyprowadzało finanse Sony na prostą, lecz dopiero mocna restrukturyzacja i cięcia budżetowe pozwoliły na wrócenie firmy na stabilne tory.

Zysk operacyjny Sony w 2017 roku ma sięgnąć ok. 5,7 miliarda dolarów, a wiec będzie to wynik dwukrotnie większy niż w roku poprzednim, a także będzie najlepszym wynikiem firmy w historii.

Solidny zatrzysk gotówki firma zgarnęła dzięki niesamowitej sprzedaży konsol PS4 i PS4 Pro wraz z grami i usługami dla nich (na początku grudnia firma przekoczyła próg 70 milionów sprzedanych konsol z rodziny PlayStation 4), a także wyników sprzedaży osiągniętych przez matryce światłoczułe.

Sony jest obecnie jednym z największych dostawców matryc światłoczułych, które odpowiadają za aparaty w smartfonach, na całym rynku. Jeśli sprawdzicie niemalże wszystkie flagowce - będą one wykorzystywać układy właśnie od Sony. W mniej zaawansowanych smartfonach również dostępne są - oczywiście tańsze lub starsze, układy nad którymi również pracowało Sony.

Japoński gigant rozpoczyna teraz plany na kolejne lata rozwoju firmy - ich topowa marka PlayStation zapewne stanie na piedestale, lecz liczymy, że Sony poświęci również więcej uwagi na rozwój swoich smartfonów, które kiedyś cieszyły się całkiem sporym zainteresowaniem.

Zagłosuj

Kupiłeś w tym roku sprzęt od Sony?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM