Zamknij

Sztuczne drzewo, które oczyści zanieczyszczenia z miasta

Redakcja
14.06.2017 14:30
Sztuczne drzewo, które oczyści zanieczyszczenia z miasta
fot. Green City Solutions / materiały promocyjne

Skoro w miastach jest coraz mniej drzew, to jak poradzić sobie z zanieczyszczanym powietrzem? Tutaj wkracza wynalazek przygotowany przez firmę z Niemiec.

Wynalazek stworzony przez Green City Solutions nazywa się CityTree i jest sztucznym drzewem, a raczej konstrukcją działającą z mocą 275 drzew, jeśli chodzi o oczyszczanie powietrza.

Instalacja ma 4 metry wysokości, 3 metry szerokości i 2 metry głebokości. W środku każdego CityTree znajduje się zwyczajny mech, który jednak potrafi złapać ogromną ilość zanieczyszczeń - jego wydajność można zapisać w postaci ok. 250 g stałych cząstek na dzień. Każde CityTree zmniejsza w zasięgu 50 metrów poziom zanieczyszczeń o 30%.

Co ciekawe, konstrukcja jest samowystarczalna - dzięki umieszczonym panelom słonecznym dostarczana jest potrzebna energia, a woda do podlewania pobierana jest ze zbieranych opadów. Dzięki wbudowanym sensorom możliwe jest również analizowanie kondycji mchu i ew. interwencja obsługi.

Koszt CityTree to ok. 25 tysięcy dolarów, lecz już konstrukcje te dostępne są w wielu miastach na świecie, w tym Paryżu, Hongkongu i Brukseli.

Zagłosuj

Chciałbyś, żeby takie "drzewa" zawitały do Polski?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM