Zamknij

Ta wiadomość ulegnie samozniszczeniu. Google testuje nową opcję

Redakcja
13.04.2018 17:32
Ta wiadomość ulegnie samozniszczeniu. Google testuje nową opcję
fot. Shutterstock

Nowa wersja Gmaila może zawierać ciekawą opcję maili z datą wygaśnięcia. Trwają testy nowego rozwiązania. Czekamy!

Pisaliśmy już o zbliżającej się nowej wersji popularnego Gmaila. Google zadbało nie tylko o redesign usługi, ale także dodanie do poczty kilku nowych, ciekawych opcji. Do głównych zmian należą min. inteligentne odpowiedzi Smart Reply, czyli opcja która wyręczy nas w pisaniu odpowiedzi na proste w konstrukcji wiadomości. Wielu użytkowników czeka także na możliwość ustawienia przypomnień dla konkretnych wiadomości. Coś w sam raz dla zapominalskich! To nie jedyna nowość, jaką szykuje technologiczny gigant - jedną z najciekawszych ogłoszono dopiero teraz.

Zdecydujesz, kiedy wiadomość ma zniknąć

O nowej opcji poinformował dziennikarz serwisu TechCrunch. Maile z datą wygaśnięcia to bardzo ciekawy patent - tzw. "poufny tryb" zagwarantuje nam również to, że odbiorca naszej wiadomości nie będzie mógł jej skopiować, przesłać dalej, wydrukować ani zapisać na swoim urządzeniu.

tryb poufny gmail
fot.

Będziemy też mogli samodzielnie zadecydować, kiedy mail ma zniknąć ze skrzynki adresata. Do wyboru będzie np. tydzień, miesiąc a nawet kilka lat.

Tak będzie wygladał tryb poufny
fot.

Ci, którym na sercu szczególnie leżą kwestie prywatności, na pewno ucieszą się też z wprowadzanego dodatkowego zabezpieczenia. W ramach nowej opcji będzie można zażądać potwierdzenia tożsamości odbiorcy wiadomości poprzez kod wysyłany smsem na jego telefon - bez niego nie otworzy otrzymanego od nas maila.

gmail nowy
fot.

Nie oznacza to jednak wcale szyfrowania treści wiadomości - fanów enkrypcji danych nadal odsyłamy do innych komunikatorów niz tradycyjna poczta mailowa. To na razie wszystko, co wiadomo na temat nowego rozwiązania. Niewykluczone, że możliwości opcji zostaną jeszcze rozbudowane, o czym Google pewnie poinformuje nas nie wcześniej, niż podczas swojej majowej konferencji Google I/O.

RadioZET.pl/źródło:TechCrunch/AG

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Nowe szaty Gmaila. Czego możemy spodziewać się po tej wersji?

UseCrypt Messenger — polska aplikacja, która zapewni ci prywatność