Zamknij

Tak brzmi natura. Park Narodowy Yellowstone publikuje bibliotekę dźwięków. Polecamy szczególnie śpiew ptaków!

Redakcja
09.01.2019 16:12
Tak brzmi natura. Park Narodowy Yellowstone publikuje bibliotekę dźwięków. Polecamy szczególnie śpiew ptaków!
fot. Wikimedia Commons

Marzycie o wycieczce do Narodowego Parku Yellowstone? A może macie problemy z zasypianiem i wasze nerwy świetnie koją odgłosy natury? Opublikowana biblioteka dźwięków z parku pozwoli na własne uszy przekonać się, jak brzmi ryk niedźwiedzia grizzly, śpiew błękitnika górskiego czy odgłosy wybuchającego gejzeru. Ujmujące!

Biblioteka dźwięków Narodowego Parku Yellowstone

Ciekawi, jak brzmią rzadkie gatunki ptaków, które można spotkać w Narodowym Parku Yellowstone? Jeśli w najbliższym czasie nie macie jeszcze szans sprawdzić tego osobiście, internet jak zwykle śpieszy z pomocą. Opublikowana biblioteka dźwięków powinna zdradzić wam więcej tajemnicy natury, niż bylibyście pewnie w stanie usłyszeć na miejscu. Przykładowo polecamy nagranie śpiewu błękitnika górskiego. Jest urocze!

blekitnik
fot. NPS.gov

Zobacz także

Zobacz także

Posłuchajcie śpiewu ptaków z Narodowego Parku Yellowstone

W bibliotece znajdziemy zarówno odgłosy wydawane przez zwierzęta, jak i np. gejzery, z których park słynie. Władze Parku zaznaczyły także, że zamieszczonych nagrań można używać w charakterze sampli. Jeśli więc tworzycie muzykę, lub macie pomysł jak wykorzystać jedno z nagrań w robionym przez siebie filmie, możecie to zrobić bez obaw o prawa autorskie. W wirtualnej bibliotece znajdziecie również mnóstwo klipów filmowych, które zapewnią namiastkę pobytu na miejscu. Odtwarzacz jest równie wygodny jak YouTube. Zapewniamy, zanim się zorientujecie, na stronie spędzicie więcej czasu, niż się wam wydaje!

yellowstone-bear-grizzly-bp-reader
fot. YouTube

RadioZET.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także