Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

20 lat więzienia za napad na domenę z bronią w ręku

18.06.2018 11:48

43-letni Sherman Hopkins, Jr został skazany na karę 20 lat pozbawienia wolności za napad z bronią w ręku i próbę wymuszenia przetransferowania domeny internetowej „doitfostate.com”.

wycelowana broń fot. materiały prasowe

Napastnik włamał się w czerwcu 2017 roku do domu właściciela adresu internetowego, 26-letniego Ethana Deyo. Hopkins był uzbrojony w pistolet Smith & Wesson 9 mm, a na głowie miał założone rajstopy, okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusz.

Po obezwładnieniu ofiary kazał jej włączyć komputer, a następnie zalogować się do serwisu GoDaddy (przedsiębiorstwa zajmującego się sprzedażą domen internetowych w USA) i dokonanie transferu domeny „doitforstate.com” na wskazane przez napastnika konto.

Cesja domeny pod lufą pistoletu

Hopkins miał przygotowaną na kartce listę czynności, jaką należy dokonać w celu przeprowadzenia cesji domeny – jak się jednak okazało, nie przewidział wszystkiego. W pewnym momencie procesu niezbędne było bowiem podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu właściciela konta, na który cedowana była domena.

Gdy Hopkins zorientował się, że napad zakończy się niepowiedzenie, stał się agresywny – zaczął uderzać właściciela domeny pistoletem w głowę. Doszło do szamotaniny, podczas której Deyo zdołał wyrwać broń z rąk napastnika (został przy tym zraniony w nogę) i oddać w jego kierunku kilka celnych strzałów.

Adres „doitforstate.com” nie jest obecnie podpięty pod stronę internetową. Nazwa domeny to nawiązanie do popularnego w Iowa mema, zachęcającego studentów do robienia „głupich rzeczy, których natychmiast będą żałować”.

Zagłosuj

Czy taki skok na domenę mógł się udać?

RadioZET.pl/MT

Oceń