Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Artifact: tego gracze już nie kupią. Najlepsza karta jest droższa od samej gry! [SONDA]

30.11.2018 17:22

Twórcy karcianej gry Artifact (Valve) zbierają ostrą krytykę za silny nacisk położony na monetyzację najnowszej części. Najlepsza karta w kolekcjonerskiej grze jest droższa od samego tytułu. Mniej wprawieni gracze narzekają również na trudności związane ze zrozumieniem zasad nowego tytułu. A jak oceniają grę polscy użytkownicy?

Artifact: tego gracze już nie kupią. Najlepsza karta jest droższa od samej gry! [SONDA] fot. Valve mat. prasowe

Artifact: nowa produkcja Valve nie zbiera dobrych recenzji

Za drogo, za nudno...Nowa produkcja Valve, kolekcjonerska gra karciana Artifact nie zachwyciła użytkowników. Narzekają na nudę, niejasne i zbyt skomplikowane zasady gry a przede wszystkim silny nacisk, jaki producent położył na monetyzację swojego nowego tytułu. Najlepsza karta w grze, "Axe" (karta bohatera, kolor czerwony) jest droższa...niż sama gra.

Wielu zwraca uwagę na to, że nawet dosyć długi tutorial nie rozwiewa wszystkich wątpliwości związanych z grą. To pierwszy tytuł, jaki wydało Valve po pięcioletniej przerwie, możliwe więc, że kieruje go jedynie do wyrobionego już odbiorcy - a jednak opinię popierają inni recenzenci.

Czy "Artifact" Valve jest za drogie?

Za samą grę trzeba zapłacić 75,99 złotych, jeśli jednak chcemy wykorzystać możliwości gry w pełni musimy przygotować się na znacznie większy wydatek. Talie kart trzeba uzupełniać o kolejne, wcale nie takie tanie egzemplarze. Jeśli do swojej kolekcji chcemy dokupić karty bohaterów czy też karty przedmiotów, które wzmocnią wyposażonych w nią czempionów, szybko może się okazać, że "Artifact" kosztował nas o wiele więcej, niż zakładaliśmy. W grze nie przewidziano możliwości rozbudowywania talii kartami losowanymi po wygranej rundzie. Możemy je jedynie dokupić, poprzez mikropłatności lub inwestować w nie na rynku społeczności. To w tym punkcie powtarzają się opinie o zbyt skomplikowanej mechanice gry, która bardziej może przemówić do fanów gier typu "trading card game".

A co na temat nowego tytułu sądzą polscy użytkownicy? Opinie użytkowników serwisu Wykop.pl nie są najlepsze.

wykopartifact

I choć wśród komentarzy królują żarty na temat wysokich cen kart, to nie tylko za to "Artifact" zbiera ostrą krytykę.

wykopartifact2

Nie przeszkadza to jednak tytułowi przyciągnąć uwagi użytkowników. W kilka dni po premierze w godzinach szczytu liczba aktywnych graczy potrafi sięgać nawet 50 tys.

wykopartifact3

A wy co myślicie?

Zagłosuj

Jak wam się podoba "Artifact"?

RadioZET.pl/źródło:Gry-Online.pl;Wykop;Motherboard/AG

Oceń