Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Co chcecie dostać na Mikołajki? Facebook wprowadza kolekcje prezentów

05.12.2018 15:28

Wiecie już, co chcielibyście dostać na święta? Aby w tym roku uniknąć niechcianych lub nietrafionych prezentów, możecie ułatwić życie bliskim i stworzyć dla nich listę wymarzonych podarunków. Facebookowa kolekcja może się przydać – w końcu Mikołajki już jutro!

Co chcecie dostać na Mikołajki? Facebook wprowadza kolekcje prezentów fot. Shutterstock

Facebook pomoże przygotować listę prezentów

W świętach może i nie chodzi o prezenty, ale tradycja obdarowywania bliskich jakimś miłym drobiazgiem wrosła już w naszą kulturę na tyle, że trudno sobie je bez niej wyobrazić. Co roku oznacza to także niestety konieczność kilku co najmniej nerwowych wycieczek do zatłoczonych centrów handlowych i kilkugodzinne poszukiwania prezentu idealnego. Facebook ma jednak dla użytkowników ciekawą propozycję, dzięki której coroczny rytuał może okazać się znacznie prostszy. To kolekcje prezentów, które mają być sposobem na dyskretne danie znać bliskim, co w tym roku chcielibyście otrzymać pod choinkę. Patent może też świetnie sprawdzić się w przypadku nadchodzących Mikołajek. Wylosowaliście kogoś, komu nie macie pojęcia, co kupić? Wspólne listy mogą łatwo pomóc rozwiązać ten problem.

Kolekcja prezentów na Facebooku

Choć miło by było uniknąć późniejszego upychania po szafach niechcianych krawatów i skarpetek, facebookowe kolekcje nie muszą wcale służyć tylko do tworzenia listy prezentów. Równie dobrze za ich pomocą możemy wymienić się z bliskimi świątecznymi przepisami, zanim rozplanujemy kuchenne obowiązki. Gwarantujemy, czasem zrobienie zakupów odpowiednio wcześniej oszczędzi wielu rodzinnych niesnasek.

Kolekcje to zresztą wcale nie taka nowa funkcja. Użytkownikom udostępniono ją już jakiś czas temu, nie można jej jednak było wysłać kolejnej osobie. Teraz wystarczy, że zaprosimy kogoś, kogo chcemy dodać do konkretnej kolekcji jednym kliknięciem. To może się przydać także i po świętach – dodane przez nas osoby mogą również same dołączać i modyfikować kolejne elementy kolekcji. Coś czujemy, że wspólnym zapisanym listom śmiesznych memów może nie być końca!

RadioZET.pl/źródło:Facebook/AG

Oceń