Disney tworzy własnego Netfliksa

13.11.2017 14:16

Wytwórnia już rozpoczęła proces wycofywania swoich produkcji filmowych i telewizyjnych z platform streamingowych konkurencji.

Disney tworzy własnego Netfliksa fot. Disney

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami już w przyszłym roku na rynku pojawi się nowy gracz w segmencie usług Video-on-Demand.

Nowa usługa Disney'a ma w ramach comiesięcznej subskrypcji udostępnić użytkownikom nielimitowany dostęp do streamowania produkcji wyprodukowanych przez największą wytwórnię filmów w Hollywood.

Usługa ta jednak będzie miała jedną, bardzo poważną zaletę nad wszystkimi innymi - będzie posiadała produkcje wyprodukowane lub koprodukowane przez Disney'a, a są to największe blockbustery kinowe i seriale.

Czego więc możemy się spodziewać w usłudze VoD od Disney'a? Począwszy od wszystkich animowanych klasyków jak Król Lew, Pocahontas czy 101 Dalmatyńczyków, poprzez Krainę LoduPiratów z Karaibów, a skończywszy na Gwiezdnych Wojnach. Do Disney'a należy również Marvel, a więc w usłudze na pewno nie zabraknie Avengersów i innych filmów o superbohaterach na podstawie komiksów.

Disney dodatkowo dolewa oliwy do ognia zabierając swoje produkcje z serwisów takich jak Netflix czy Amazon Prime, przy okazji przekazując prasie, że ich serwis będzie miał tańszą miesięczną subskrypcje niż Netflix.

Zagłosuj

Posiadasz subskrypcję w usłudze VoD?

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń