Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google Chrome 71 pomoże uniknąć niechcianych płatności

09.11.2018 12:49

Kliknęliście w coś i nagle wasz rachunek został dodatkowo obciążony? Aktualizacja Google Chrome 71 pomoże uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości, ostrzegając was przed niechcianymi płatnościami.

Google Chrome 71 pomoże uniknąć niechcianych płatności fot. Pixabay

Google Chrome 71 ostrzeże przed niechcianymi płatnościami

Google Chrome 71 zapowiada się jako przełomowa aktualizacja jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Wiadomo już, że na wybranych stronach Google planuje blokować najbardziej irytujące typy reklam, takie jak wyskakujące okienka z fałszywym przyciskiem „x” czy takie, za którymi musimy gonić kursorem myszki, aby je zamknąć. Teraz ogłoszono kolejną nowość, która na pewno spodoba się użytkownikom! Będzie nią funkcja ostrzeżeń przed niechcianymi płatnościami. Jak to ma działać?

Nowości w Google Chrome 71

Jak twierdzi Google, użytkownicy codziennie natykają się na setki stron służących do wyłudzenia dodatkowych środków od nich. Spotkaliście się kiedyś z takim przypadkiem? Czasem, aby aktywować nieopatrznie płatną subskrypcję, nie trzeba wcale wiele. Kilka nieostrożnych kliknięć, czegoś nie doczytaliście i następny rachunek za telefon nagle jest prawie o połowę wyższy... Właśnie takim sytuacjom chce zapobiegać najnowsza wersja Google Chrome. 

chrome-confusing-sign-up

W przypadku takich okienek, jak widzicie powyżej, łatwo się czasem pomylić. Chcieliście tylko zapisać się do newslettera, czy nie doczytaliście w regulaminie pełnej ceny usługi? W takim wypadku już niedługo przeglądarka wyświetli wam stosowne ostrzeżenie.

chrome71 fot. Google mat. prasowe

Dzięki temu rozwiązaniu wielu użytkowników z pewnością uniknie nieprzyjemnych sytuacji!

RadioZET.pl/źródło:KomputerŚwiat;9to7Google.com/AG

Oceń