Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ile można zarabiać na YouTubie? Ten 7-latek jest już milionerem

04.12.2018 13:02

– Jestem zabawny i rozrywkowy – tak prawie 8-letni Ryan tłumaczy fenomen swojego kanału na YouTube. Według nowego zestawienia Forbesa chłopiec jest obecnie najlepiej zarabiającą gwiazdą wśród youtuberów. Podczas ostatniego roku zarobił już ponad... 22 miliony dolarów. Kim są inni najbogatsi youtuberzy i do czego wykorzystują swoją sławę? 

Ile można zarabiać na YouTubie? Ten 7-latek jest już milionerem fot. YouTube

Ile zarabia się na YouTube?

Jak się okazuje, całkiem niemało. Ryan Higa w tegorocznym zestawieniu Forbesa uplasował się wyjątkowo wysoko. Zajęcie pierwszego miejsca w zestawieniu oznacza, że prześcignął nawet PewDiePie, jedną z największych gwiazd wśród youtuberów.

Na swoim kanale Ryan ToysReview chłopiec prezentuje swoje nowe zabawki, dzięki czemu sami możemy podejrzeć, czy np. dana gra czy rower sprawią radość waszym dzieciom. Ryan trafia jednak przede wszystkim do rówieśników. Jego kanał obserwuje już ponad 17 milionów osób, z czego większość to także kilkuletnie maluchy. „Jestem zabawny i rozrywkowy” – tak tłumaczy swój fenomen sam mały youtuber. 

Kto zarabia na YouTube najwięcej? 

Od czerwca 2017 roku Ryan na swoich filmach zamieszczanych w serwisie zarobił około 22 miliony dolarów. Warto jednak wspomnieć, że w zestawieniu nie są uwzględniane koszty agentów youtuberów czy innych podmiotów, z którymi współpracują na co dzień, a także podatki. Suma robi jednak duże wrażenie! Kto jeszcze zarabia najwięcej na swoich treściach? Na drugim miejscu, z zarobionymi 21,5 milionami dolarów, znalazł się 21-letni Jake Paul, który na swoim kanale zamieszcza głównie satyryczne treści, pranki, a także własne nagrania hip-hopowe. 

Na trzecim miejscu, z zarobionymi 20 milionami dolarów znalazł się 5-osobowy zespół sportowców prowadzących kanał Dude Perfect. Na swoich filmach prezentują m.in. nagrania różnych sztuczek. Jednym z tych najbardziej popularnych jest to, które możecie obejrzeć poniżej. Ma już ponad 175 milionów wyświetleń!

Wysoko, bo na 4. miejscu uplasował się także gamer Daniel Middleton, prowadzący kanał Dan TDM. Choć jego ulubiona gra to Minecraft, fani Fortnite też znajdą wśród licznych wideo coś dla siebie. Jedno z nowszych wideo z tytułem ma już ponad 2 miliony wyświetleń!

Ile zarabiają youtuberzy?

To na pewno nie tak lekka praca, jak często się ją opisuje – a jednak popularni youtuberzy potrafią zarobić na swoich treściach nawet miliony dolarów. Zysk z reklam na Youtube to zresztą niejedyne źródło ich dochodu. Dan TDM sprzedaje także kolekcje swoich plecaków i koszulek. Niektórzy wykorzystują też swoją sławę, aby zrobić coś dobrego. Przykładem może być organizowana przez PewDiePie zbiórka środków na najbiedniejsze dzieci w Indiach. Część widzów krytycznie komentuje jednak zabiegi youtubera jako próbę naprawienia swojej reputacji po ubiegłorocznej aferze z rasistowskimi komentarzami, jakich miał dopuszczać się w swoich starszych materiałach.

Youtuber tłumaczy, że zbiórkę postanowił rozpocząć po tym, jak zorientował się, ile osób, nie tylko jego znajomych, ale innych właścicieli kanałów na YouTube czy jego fanów, chciało pomóc mu pokonać wizerunkowy kryzys. „Czuję się, jakbym na to nie zasługiwał. Miliony osób zaangażowały się w pomoc dla mnie, teraz przyszedł czas, abym i ja zrobił coś wartościowego dla innych” – komentuje, dodając, że w Indiach do ciężkiej, fizycznej pracy zmuszanych jest nawet do 5 milionów dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Oznacza to, że aż 1 na 10 dzieci w całym kraju pracuje tak samo, jak dorośli. Czy Felix Kjelleberg dodatkowo zarobi na odsłonach swojego charytatywnego materiału? To pewnie inna kwestia – w opisie wideo umieścił też informację o nadchodzącej nowej linii swoich produktów. W tym roku youtuberowi udało się według informacji podanych przez Forbesa zarobić 15,5 miliona dolarów. 

RadioZET.pl/źródło:BBC;TheGuardian;Techtube;Forbes/AG

Oceń