Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jaki wpływ na wybory mają celebryci? Poznajcie "efekt Taylor Swift"

11.10.2018 18:48

W jaki sposób można zachęcić młodych ludzi do wzięcia udziału w wyborach? Taylor Swift wystarczył jeden post na Instagramie, skierowany głównie do świeżo upieczonych 18-latków. W ciągu doby na stronie Vote.org zarejestrowało się ich ponad 65 tys.!

Jaki wpływ na wybory mają celebryci? Poznajcie "efekt Taylor Swift" fot. Flickr

Taylor Swift zachęca młodych ludzi do wzięcia udziału w wyborach

Niewinne zdjęcie i wyjątkowo długi opis, pierwszy w karierze Taylor Swift, który dotyczy polityki. "Kiedyś wahałam się przed zdradzaniem swoich poglądów politycznych. Jednak kilka wydarzeń, jakie miały miejsce zarówno w moim życiu osobistym jak i na świecie w ciągu ostatnich dwóch lat zmieniły moją perspektywę. Swój głos zawsze oddam na tego, kto będzie walczył o podstawowe ludzkie prawa. Sprzeciwiam się nierównemu traktowaniu, jakie wciąż spotyka środowisko LGBTQ. Uważam, że każda forma dyskryminacji ze względu na czyjąś płeć lub orientację jest absurdalna. Niepokoi mnie również rasizm, z jakim systematycznie mamy do czynienia." - tak szczerych słów ze strony Taylor jej fani nie słyszeli od dawna.

taylor

Taylor Swift broni praw środowiska LGBTQ

Piosenkarka zachęciła swoich fanów do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach w Stanach Zjednoczonych. "Tyle inteligentnych, opiekuńczych i świadomych swojej siły osób stało się pełnoletnimi w przeciągu ostatnich dwóch lat. To daje im prawo do wyrażenia swojego głosu i wzięcia udziału w wyborach. Najpierw musicie się jednak zarejestrować, do czego gorąco was namawiam" - podkreśliła na końcu posta Taylor. Słowa celebrytki miały większy efekt, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Jak poinformowali administratorzy strony Vote.org, tylko w ciągu 24 godzin od momentu umieszczenia jej posta na Instagramie na stronie zarejestrowało się...ponad 65 tys. osób.

Celebryci mogą mieć wpływ na wybory

"To więcej nowych rejestracji, niż pojawiło się w ciągu całego sierpnia. Wystarczyła doba! Te 65 tys. to też około 1/3 wszystkich osób, które zarejestrowały się na naszej stronie od początku września" - przyznawał pozytywnie zaskoczony Kamari Guthrie, dyrektor ds. komunikacji w Vote.org. Celebrytka najwyraźniej wiedziała, jakimi argumentami może trafić do młodych fanów, aby przekonać ich nie tylko do tego, że polityka ma znaczenie, ale przede wszystkim do tego, że ich głos również się w niej bardzo liczy. Co na to Donald Trump, znany jako wierny fan piosenkarki? Okazuje się, że choć piosenkarka nie podziela jego poglądów, jej muzyka nadal w pewnym stopniu odpowiada prezydentowi Stanów Zjednoczonych. "Wciąż lubię jej muzykę, ale teraz o jakieś 25% mniej" - wyznał w jednym z wywiadów.

RadioZET.pl/źródło:TheCut/AG

Oceń