Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

LEGO wypuszcza zestawy dla dorosłych. Mają służyć do walki ze stresem [WIDEO]

17.01.2019 20:37

Nowe zestawy LEGO to już coś znacznie więcej, niż zwykłe klocki. Przeznaczona dla dorosłych wersja jest inspirowana naturą i ma służyć również do walki ze stresem. Korzystacie czasem z kolorowanek dla dorosłych? Tego też musicie spróbować!

LEGO wypuszcza zestawy dla dorosłych. Mają służyć do walki ze stresem [WIDEO] fot. LEGO mat. prasowe

LEGO FORMA 2019: zestawy dla dorosłych

LEGO FORMA to nowość, jaką duński producent zabawek przygotował dla nieco starszych klientów. Podkradacie czasem młodszemu rodzeństwu lub dzieciom znajomych kultowe klocki? Te zestawy to coś znacznie więcej. Jeśli kojarzycie np. kolekcjonerskie zestawy LEGO IDEAS, w ramach których pojawiła się np. kultowa rakieta NASA Apollo Saturn V, wersja LEGO FORMA także powinna zdobyć wasze serca. Nowość ma służyć m.in. do walki ze stresem, pomagając choć na chwilę odzyskać dziecinną beztroskę. Wam też się w końcu należy odrobina relaksu!

LEGO dla dorosłych? To może być metoda na walkę ze stresem

Nowy projekt powstał dzięki wyjątkowej kampanii crowdfundingowej, przeprowadzonej przez LEGO we współpracy z platformą Indiegogo, wspierającą głównie projekty o zabarwieniu społecznym. To stąd wynikły pierwsze kontrowersje wokół nowych zestawów dla dorosłych. Wobec marki wysunięto oskarżenia o próbę komercyjnego wykorzystania takich zjawisk społecznych, jak np. rosnący poziom stresu czy uzależnienia od internetu i nowych technologii, o których już nie tylko psychologowie zaczynają mówić coraz głośniej. Powiedzmy sobie jednak szczerze - która marka tego nie robi? Tworzenie nowych produktów w oparciu o bieżące potrzeby rynku to naturalny proces, a o chęć wcześniejszego sprawdzenia ewentualnego zainteresowania nową serią zestawów trudno by było winić LEGO. Dzięki sukcesowi kampanii zestaw LEGO FORMA, przedstawiający inspirowaną naturą rybę można zamawiać za pośrednictwem strony. 

"Inspirowaliśmy się naturą"

Pierwsza tego typu współpraca w historii LEGO to także kompletnie nowy sposób projektowania zestawu. "Inspirowaliśmy się naturą, prawdziwym ruchem ryb, ich barwami. To nieskończone źródło inspiracji" - tłumaczą na krótkim materiale wideo, ukazującym kulisy powstawania LEGO FORMA członkowie zespołu, który pracował nad nową serią.

Dzięki kilku różnym rodzajom skórek ryba według LEGO może mieć też różne kolory i kształty - wszystko zależy od waszej wyobraźni. A jeśli z kolei zabawa podobna do kolorowanek dla dorosłych (również polecane jako remedium na stres) to raczej nie coś dla was, w projekcie pewnie bardziej ucieszy was część przeznaczona dla tych, którzy zawsze marzyli o zostaniu inżynierem. Pierwszym zadaniem jest bowiem prawidłowe złożenie szkieletu, który będzie się płynnie poruszał. Myślicie, że to dziecinnie proste? Nowe LEGO może wciągnąć was na wiele, wiele godzin relaksującej zabawy. 

RadioZET.pl/źródło:Indiegogo;MyModernMet;ExuMag/AG

Oceń