Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ładnie i wygodnie. Aplikacja Squid spełniła nasze oczekiwania [RECENZJA]

08.05.2019 10:11

Polska aplikacja agregująca wiadomości i artykuły z różnych mediów to dobre rozwiązanie dla zabieganych i ciekawych świata. Łatwa personalizacja, polskie i zagraniczne źródła, przejrzysty interfejs i elementy zabawy – twórcy Squida wiedzieli, co robią!

Ładnie i wygodnie. Aplikacja Squid spełniła nasze oczekiwania [RECENZJA] fot. Squid mat. prasowe

Ze Squidem zawsze będziesz na bieżąco

Jedni wolą Google News, inni szukają newsów na Facebooku, a trzeci w gąszczu rynkowej oferty próbują znaleźć narzędzie idealne dla nich. Aplikacja Squid to jedna z propozycji – na pewno wyróżnia się dostępem do polskich źródeł, co wśród tego typu apek należy do rzadkości. Z kolei ci, którzy wolą zagraniczne media, mogą znaleźć tu wybór starannie wyselekcjonowanych treści od najbardziej wiarygodnych wydawców. Nie grozi nam tu jednak przesyt. Twórcy Squida zadbali też o szeroki wybór kategorii, dzięki którym apkę można łatwo i szybko spersonalizować.

tematy

Jak działa aplikacja Squid?

Wybór interesujących nas tematów to pierwsze, o co poprosi nas aplikacja. Następnie możemy przejść do dalszych ustawień. Ciekawą opcja jest możliwość ustawienia newsów z lokalnych, polskich źródeł lub zagranicznych mediów. Dostępnych jest kilka opcji językowych, Squid może więc przydać się także jako pomocnicze narzędzie do nauki.

wersje

Filtry można też ułożyć w taki sposób, aby wychwytywały dla nas wiadomości z określonego regionu. Może się przydać szczególnie na wakacjach!

start

Wszystkie newsy w jednym miejscu

Kiedy już dopasujecie wyszukiwanie treści zgodnie ze swoimi preferencjami, pozostaje tylko zanurzyć się w świecie przydatnych informacji.

dom

Tu warto dodać, że Squid bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji, jeśli chodzi o estetykę. Przejrzysty, ładnie zaprojektowany interfejs i wysmakowana oprawa graficzna dają sporo zwykłej frajdy z korzystania z apki.

design

Squid oferuje szeroki wybór źródeł

Przekrój mediów, do jakich zaprowadzi nas Squid, jest rzeczywiście szeroki. Nie brakuje tu magazynów lifestyle'owych, takich jak np. Zwykłe Życie, ani mediów specjalistycznych, takich jak np. Niebezpiecznik.

gry

Pomimo że apka jest darmowa, nie uświadczycie tu także reklam, co potrafi być prawdziwą zmorą w przypadku niektórych mediów społecznościowych...

nauka2

Aplikacja dla twojej wygody

Twórcom aplikacji Squid wyraźnie zależało na komforcie użytkownika. Artykuły można „odkładać” do czytelni, robić z nich zrzuty ekranu, a także naklejać na nie urocze ośmiorniczki.

kresl

Przypomina to trochę popularne stickery, ale zdaje egzamin!

ośmiorniczka

Do wyboru jest też kilka innych praktycznych narzędzi – podobnie jak na Instagramowych Stories na oglądany artykuł możemy nakładać tekst, pisać po nim ręcznie, a także podkreślać istotne fragmenty.

marker

Squid spełnił nasze oczekiwania

Po czasie spędzonym z apką już wiemy, że na pewno zostawimy ją na telefonie. Przyda nam się nie tylko w pracy – Squid podsunął nam co najmniej kilka materiałów, które z przyjemnością przeczytaliśmy w wolnym czasie. Aplikacja nie spowalnia też pracy smartfona, działa płynnie i szybko – a o to przecież w apkach newsowych chodzi!

Polecamy z czystym sumieniem – apka jest dostępna w wersji na iOS (niestety, obsługiwane modele zaczynają się od iPhone'a 5S) oraz Androida.

RadioZET.pl/AG

Oceń