Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mendr - ta aplikacja pozwoli Ci zlecić innym edycję Twoich zdjęć

17.07.2017 12:40

Jeśli nie macie umiejętności lub narzędzi do zaawansowanej obróbki zdjęć, dzięki aplikacji Mendr będziecie mogli zlecić wykonanie poprawek dla Waszego zdjęcia przez inne osoby.

Mendr - ta aplikacja pozwoli Ci zlecić innym edycję Twoich zdjęć fot. Mendr

Nie każdy ma talent lub czas, by nauczyć się korzystania z narzędzi typu Photoshop do zaawansowanej obróbki zdjęć. Skoro więc na świecie jest setki tysięcy osób, które potrafią z nich korzystać, to czemu by nie dać im szansy na udzielenie nam pomocy przy jednym lub kilku zdjęciach za stosowną opłatę? Taki sposób myślenia przyjęli własnie twórcy aplikacji Mendr, która umożliwia zlecanie edycji naszych zdjęć.

Jak działa Mendr?

Działanie usługi Mendr opiera się na 2 rodzajach użytkowników - zamawiających usługę i wykonujących usługę.

Jeśli chcecie zamówić usługę, to wystarczy pobrać aplikację Mendr, zarejestrować się, wgrać zdjęcie, które chcemy by zostało poprawione/usprawnione/wyretuszowane, a także spisujemy listę wszystkich poprawek, jakie mają się na nim znaleźć. Dzięki temu osoba, która podejmie się zlecenia będzie wiedziała, jakie mamy oczekiwania wobec finalnego produktu. Po wypełnieniu takiego krótkiego formularza, wysyłamy zlecenie w świat i czekamy, aż zostanie przejęte przez tzw. "wykonawcę". Kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za wykonaną usługę wynosi od 2 do 30 dolarów i zależy od stopnia skomplikowania zleconych przez nas poprawek.

Jeśli chcemy zostać wykonawcą usługi dla Mendr, to musimy się zarejestrować, a następnie przejść test, który dopuści nas do wykonywania zleceń poprawek zdjęć dla innych użytkowników. Jeśli mamy zaawansowane umiejętności w edycji zdjęć w Photoshopie to dobry sposób na dorobienie sobie do domowego budżetu. Oczywiście wykonana praca przechodzi odpowiednią analizę, a także ocenę, dzięki czemu łatwo będzie oddzielić osoby, które przykładają się do swojej pracy od osób, które nie mają talentu lub chęci do solidnego podejścia do zadania.

Niektórzy mogą uznać Mendr za Uberowy odpowiednik dla firm profesjonalnie zajmujących się tego typu obróbką, lecz rynek w dobie dzisiejszych technologii musi ewoluować, a pomysł na działanie Mendr trzeba przyznać jest całkiem sprawny.

Aplikacja Mendr jest dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS.

Zagłosuj

Sądzisz, że tego typu usługi to dobry pomysł na biznes?

RadioZet.pl/AM

Oceń