Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft ogłosił konkurs na Park Centralny w Warszawie

11.10.2018 11:09

Microsoft zachęca do dzielenia się projektami Parku Centralnego, który miałby pojawić się w samym sercu Warszawy – w konkursie przeznaczonym dla dzieci za najlepszą wizję można zgarnąć Surface Go.

Pałac Kultury i Nauki w Minecrafcie fot. materiały prasowe

„Stolica do sześcianu” – tak nazywa się akcja, w ramach której Microsoft Polska wraz z MindCloud zachęca zaprojektowania w Minecrafcie Parku Centralnego dla centrum Warszaw.

- Pomysłów na to, jak może wyglądać obecny Plac Defilad w Warszawie było już wiele i nadal pojawiają się kolejne koncepcje dorosłych. Swoją autorską wizję w konkursie „Stolica do sześcianu” będą mogli tym razem wyrazić najmłodsi. Celem jest zaprogramowanie w grze Minecraft Parku Centralnego przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie – tłumaczą organizatorzy konkursu.

Swoją wizję wyglądy centrum Warszawy dzieci mogą zgłosić do końca października 2018 roku. Najciekawszy projekt zostanie nagrodzony Surface Go – ciekawym rodzinnym komputerem, któremu mieliśmy okazję przyjrzeć się z bardzo bliska z okazji premiery na polskim rynku.

Stolica do sześcianu - konkurs na Park Centralny w Minecrafcie

minecraft_park_centralny_02

Pierwsze prace już napłynęły:

- To projekty dzieci, które wzięły udział w warsztatach programowania w grze Minecraft w siedzibie polskiego oddziału Microsoft. Najmłodsi, w zaprogramowanym Parku Centralnym, widzą wesołe miasteczko, sklepy z kwiatami, lodowy tor gokartowy i nowe kamienice. Zajęcia z kodowania były otwarciem ogólnopolskiego konkursu „Stolica do sześcianu” – informuje Microsoft.

Własny projekt można zgłosić na oficjalnej stronie konkursu.

Zagłosuj

Co zrobić z Pałacem Kultury i Nauki?

RadioZET.pl/MT

Oceń