Nowość w Facebook Stories. Teraz możecie dzielić się nadchodzącymi wydarzeniami z przyjaciółmi!

15.01.2019 21:40

Stories to coraz popularniejsza wśród użytkowników Facebooka opcja. Teraz pojawi się interesująca nowość, która wam ułatwi dzielenie się ważnymi i wyczekiwanymi przez was wydarzeniami z przyjaciółmi, a promotorom ułatwi dotarcie do nowych grup odbiorców. Jak działa nowa opcja?

Nowość w Facebook Stories. Teraz możecie dzielić się nadchodzącymi wydarzeniami z przyjaciółmi! fot. Shutterstock

Facebook dodaje wydarzenia do Stories

A robi to całkiem zgrabnie - nowość ma szansę być naprawdę przydatna zarówno dla organizatorów, jak i uczestników różnego typu wydarzeń. Niezależnie od tego, czy wspólnie ze znajomymi planujecie urodzinową domówkę, czy też wspieracie duże wydarzenia artystyczne, teraz interesującymi was, lub waszymi wydarzeniami możecie dzielić się również za pośrednictwem Stories.  

fejs fot. Facebook mat.prasowe

Facebook opublikował już pierwsze, poglądowe zrzuty ekranu, demonstrujące działanie nowej funkcji. Aby skorzystać z nowości również i w Polsce, trzeba będzie jednak poczekać. Pierwsze testy trwają na razie na terenie Stanów Zjednoczonych, Meksyku oraz Brazylii.

Facebook: Kiedy nowa opcja będzie dostępna dla wszystkich?

Tego jeszcze nie podano - a jednak pochlebne recenzje pierwszych użytkowników świadczą najlepiej o tym, że nowość działa sprawnie i pewnie na przestrzeni kilku kolejnych tygodni zacznie wchodzić także do innych krajów. Dzięki nowości do wydarzenia, które zainteresuje nas w czyimś Stories będziemy mogli dołączyć bezpośrednio za pośrednictwem oglądanej relacji. Jak twierdzą przedstawiciele Facebooka, z nową funkcją wiążą duże nadzieje. Rosnąca popularność Stories, jak i treści wideo sprawia, że gigant już niedługo mógłby wykorzystywać i to narzędzie jako metodę płatnej promocji dla organizatorów dużych wydarzeń.

Póki co nowością można się jednak cieszyć bez przeszkód a zwłaszcza reklam. Jeśli będziecie chcieli wesprzeć wydarzenie, które waszym zdaniem na to zasługuje, już niedługo podzielicie się nim po prostu w swojej relacji. Proste i efektywne - na takie aktualizacje właśnie czekamy.

RadioZET.pl/źródło:Mashable;TheVerge/AG

Oceń