Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Okradli Amazona na prawie 4,5 mln złotych. Wyniesiono ponad 1000 laptopów!

29.08.2018 13:26

Sprawa trafiła już do sądu, przed którym za kradzież o łącznej wartości przeszło 4,5 mln złotych odpowie 10 osób. Laptopy i inne urządzenia wyniesiono z centrum dystrybucyjnego Amazona w Bielanach Wrocławskich.

Okradli Amazona na prawie 4,5 mln złotych. Wyniesiono ponad 1000 laptopów! fot. Amazon mat. prasowe

Amazon okradziony na 4,5 mln złotych

Szajka 10 osób odpowie za kradzież o łącznej wartości ponad 4,5 mln złotych. Do pierwszej, jaką zauważono, doszło jeszcze w lutym 2017 roku, kiedy ochronie zgłoszono zaginięcie 18 dronów wartych około 81 tys. złotych. Na nagraniu z monitoringu było widać, jak pakuje je na paletę jeden z pracowników, Krzysztof W. Zdaniem prowadzących sprawę śledczych sama szajka działa od kwietnia 2016 roku, a w jej skład wchodzą nie tylko pracownicy centrum dystrybucyjnego Amazona, ale także np. kierowca firmy kurierskiej wożącej paczki do klientów. W zmowie mieli być także kierownicy zespołów przymykający oko na wywożenie palet z towarem.

Złodzieje wynieśli ponad 1000 laptopów

Wśród wywożonych rzeczy znajdowały się wspomniane drony, konsole do gier, ponad 1000 laptopów, ekspresy do kawy oraz inne podobne sprzęty. Wartość ukradzionych rzeczy niewątpliwie wskazuje na proceder o masowej skali. W jaki sposób złodziejom udawało się przemknąć niezauważonym? Jeden z nich wyszukiwał odpowiednie przedmioty i pakował je na paletę, podczas gdy pozostali pilnowali, aby jego nieobecność na swoim stanowisku pracy nie została zauważona. Następnie przygotowane wcześniej palety wywożono kurierskim autem dostawczym – śledczy nie wykluczają też licznych drobnych kradzieży dokonywanych przez członków szajki wcześniej na własną rękę. Teraz za swoje czyny byli pracownicy Amazona będą musieli ponieść karę – sprawa skończy się w sądzie.

RadioZET.pl/źródło:DziennikŁódzki/AG

Oceń