Orlen stanie się sklepem internetowym. Dostawa do domu lub na stację

18.01.2018 16:00

PKN Orlen chce mocno zaangażować się w handel online – plany rozwoju na lata 2017-2021 przewidują debiut paliwowego giganta jako sklepu internetowego. Zakupy będzie można zamówić do domu bądź odebrać je na wybranej stacji paliw.

Orlen stanie się sklepem internetowym. Dostawa do domu lub na stację fot. materiały prasowe

Szczegóły przedsięwzięcia trzymana są na razie w tajemnicy – częściowo, żeby nie alarmować potencjalnych konkurentów, częściowo zaś zapewne z powodu braku wiążących ustaleń i trwających wciąż analiz biznesowych.

Polski Koncern Naftowy chce iść z czasem, postępem i osiągnięciami – handel internetowy rozwija się w Polsce i na świecie w błyskawicznym tempie. Przedstawiciele Orlenu zapewniają, że ich celem jest zaspokojenie potrzeb klientów, którzy coraz chętniej zamiast wybierać się do marketów i stać w kolejkach, decydują się na robienie zakupów w internecie.

Ciekawą opcją jest rozważanie modelu „click&collect” – kupowania produktów online z odbiorem osobistym w fizycznej placówce, czyli w tym przypadku na stacji paliw Orlenu. Być może polski gigant biznesowy ma nadzieję, że w ten sposób uda mu się przyciągnąć do siebie klientów, których w niedziele witać będą zamknięte markety. Stacje benzynowe i działające przy nich sklepy są wyjęte spod tego zakazu.

Wskazywać na to mogą także inne zapowiedzi spółki zajmującej się hurtową i detaliczną sprzedażą paliw. Do grona dystrybuowanych produktów ma bowiem dołączyć żywność, ubrania oraz sprzęt AGD.

Inną możliwością jest przygotowywanie się PKN Orlen na przetrwanie rewolucji w postaci elektryfikacji samochodów – w świecie, w którym coraz większa liczba aut będzie zasilana prądem elektrycznym, popyt na paliwa mocno się zmniejszy. Dywersyfikacja źródeł przychodu stała się staje się więc palącą kwestią.

Strategia rozwoju Orlenu zakłada również uruchamianie na stacjach paliw punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Zagłosuj

W jakich sklepach robisz zakupy?

RadioZET.pl/MT

Oceń