Redmi by Xiaomi: Xiaomi prezentuje Redmi Note 7. Czym wyróżnia się nowy smartfon producenta?

11.01.2019 15:25

Oficjalna prezentacja nowego modelu smartfona Xiaomi Redmi Note 7 to również początek nowej marki producenta, który jest coraz bliżej tego, aby zdetronizować popularne Huawei. Podczas gdy gigant mierzy się z oskarżeniami o współpracę z chińskim rządem, a Apple notuje spadki sprzedaży, Xiaomi stawia na konkurencyjne ceny, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 660 osiągający znakomite wyniki w benchmarkach oraz aparat 48 Mpix. Będzie hit?

Redmi by Xiaomi: Xiaomi prezentuje Redmi Note 7. Czym wyróżnia się nowy smartfon producenta? fot. Xiaomi mat. prasowe

Xiaomi pokazało Redmi Note 7 

A jest to mocny debiut – modelem Redmi Note 7 Xiaomi rozpoczyna również historię swojej nowej marki. Zdecydowanie tańsze od podobnych rynkowych propozycji smartfony o całkiem obiecującej specyfikacji technicznej mają być znane pod szyldem Redmi i ostatecznie ugruntować pozycję producenta w branży. Odkąd notowania Huawei zaczęły drastycznie spadać wskutek oskarżeń o współpracę z chińskim rządem, rynkowy segment tańszych telefonów ponownie staje się gotowym do zagospodarowania polem. Podczas gdy bezpieczeństwo i uczciwość praktyk Huawei w Polsce sprawdza aktualnie ABW, zatrzymując już pierwszych podejrzanych o szpiegostwo, Xiaomi stawia na nowe technologie w przystępnych cenach, bez skandali za kulisami firmy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Polak i Chińczyk w rękach ABW. Są podejrzani o szpiegostwo [AKTUALIZACJA]

Wielka Brytania też sprzeciwia się Huawei. Chiński producent ma coraz większe kłopoty

Huawei ukarało swoich pracowników za...wysyłanie życzeń za pomocą iPhone'a. Przesada? [SONDA]

Tak może wyglądać nowy iPhone XI. Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia [ZDJĘCIA]

Redmi Note 7: kiedy premiera?

Redmi Note 7 to m.in. potężny aparat 48 Mpix oraz ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 660. Układ Qualcomm świetnie radzi sobie w benchmarkach. W tym przeprowadzonym przez GeekBench znakomicie poradził sobie w teście wydajności wielu rdzeni oraz całkiem nieźle w teście jednego rdzenia. Taka wydajność procesora z pewnością przyda się tym, którzy naprawdę sporo korzystają ze swojego smartfona i kilka otwartych naraz aplikacji to już dla nich praktycznie standard. 

snap fot. GeekBench mat.prasowe

Główną zaletą smartfona ma być jednak zdecydowanie moc aparatu, pozwalająca na robienie zdjęć o dużej szczegółowości. Warto wspomnieć również o dodaniu dedykowanego wzmacniacza Smart PA, który ma zapewnić lepszej jakości dźwięk na wyjściu słuchawkowym. Zapowiada się całkiem nieźle!

SPRAWDŹ TEŻ:

Xiaomi Redmi Note 7: cena

Choć specyfikacja telefonu wskazywałaby na cenę nienależącą do najniższych, Redmi ma być jednak alternatywą dla marek takich jak Apple czy Samsung, które notują ostatnio spadki sprzedaży. To trochę nie dziwi – kilka solidnych tysięcy za smartfona to już bardziej propozycja dla pasjonatów niż przeciętnego konsumenta. Jakiej ceny możemy się więc spodziewać za Redmi Note 7? Na razie model zadebiutuje w Chinach, po czym trafić ma w pierwszej kolejności na rynek indyjski. Dopiero potem przyjdzie czas na europejskie kraje, w tym Polskę, cena modelu może więc do tego czasu ulec nieznacznej zmianie. Na razie waha się ona jednak w granicach:

  • około 548 złotych (wersja podstawowa: 3 GB RAM + 32 GB pamięci na dane)
  • około 768 złotych (najmocniejsza wersja: 6 GB RAM + 64 GB pamięci na dane)

Trzeba przyznać, że jak na takie warunki to naprawdę atrakcyjna propozycja. Zdecydowanie czekamy!

RadioZET.pl/źródło:Komórkomania;GSMmaniak;KomputerŚwiat;AndroidPolice/AG

Oceń