Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

TVP może pozwać autora internetowego generatora pasków z „Wiadomości”

16.07.2018 14:38

TVP rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko twórcy „generatora pasków TVP” – witryny, dzięki której można było umieścić na pasku znanym z „Wiadomości” swój własny tekst.

generator pasków tvp fot. zrzut ekranu

Strona pasek-tvp.pl zaczęła działać na początku drugiego tygodnia lipca 2018 roku – można z niej było korzystać tylko przez kilka dni.

„Generator pasków TVP” najpierw padł pod naporem internautów – parametry hostingu nie były wystarczające do obsłużenia tak dużego ruchu (wygenerowano kilkadziesiąt tysięcy „pasków”). Udało się przywrócić jego działanie, jednak w weekend 14-15 lipca 2018 strona całkowicie zniknęła z sieci.

TVP rozważa kroki prawne przeciwko twórcy „Generatora pasków”

Jak donosi portal Wirtualne Media, może to mieć związek z pracą działu prawnego Telewizji Polskiej, który bada, czy witryna nie naruszyła własności intelektualnej nadawcy.

Analizowane są możliwości naruszenia dóbr osobistych prezenterów oraz bezprawnego wykorzystania logotypu TVP.

„Generator pasków TVP” umożliwiał umieszczenie własnego napisu na kadrze z „Wiadomości”. Internauci mogli wybrać, który z prezenterów programu informacyjnego będzie przekazywać ich tekst - Michał Adamczyk, Danuta Holecka, Antoni Trzmiel czy Krzysztof Ziemiec.

W opisie strony można było wyczytać, że autor nie bierze odpowiedzialności za treści stworzone przez użytkowników. Twórca witryny zamieścił na niej link umożliwiający dobrowolne przekazanie mu wsparcia finansowego.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy rzecznika TVP.

Zagłosuj

Skorzystałeś z generatora pasków z Wiadomości?

RadioZET.pl/MT

Oceń