Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Testerzy Nutelli poszukiwani! Kto marzy o takiej pracy?

09.08.2018 13:26

Producent Nutelli, firma Ferrero, poszukuje „sensorycznych sędziów” gotowych przeprowadzić się do ojczyzny słodkiego kremu! A jak powstaje Nutella? Sprawdziliśmy!

Testerzy Nutelli poszukiwani! Kto marzy o takiej pracy? fot. YouTube

Jak zostać testerem słodyczy?

Rekrutacja marzeń? Ferrero, producent Nutelli, poszukuje 60 osób chętnych, aby pełnić funkcję „sensorycznych sędziów”. Praca jest stacjonarna i wymaga przeprowadzki do Włoch, ojczyzny słodkiego kremu. Rolą nowych pracowników będzie głównie testowanie różnych produktów marki, która w swojej ofercie posiada także np. słodycze Kinder. To pierwszy raz, kiedy firma poszukuje testerów poza własnym zespołem. Jak dotąd, zadanie sprawdzania słodkich nowinek pozostawiano już wyszkolonym w zakresie kwestii żywieniowych pracownikom. 

Jak powstaje Nutella?

Szczęśliwi wybrańcy swoje nowe obowiązki rozpoczną od trzymiesięcznego szkolenia, które rozpocznie się 30 września. Wymagania? Głównym warunkiem jest brak alergii pokarmowych i chęć przeprowadzki do włoskiej Alby. Reszty Ferrero chce samo nauczyć amatorów słodkości. Zainteresowani muszą wysłać zgłoszenie na adres alba@openjob.it z dopiskiem „ALB01”. A jak właściwie powstaje Nutella? Poniższe wideo uchyla rąbka tajemnicy słodkiego procesu!

RadioZET.pl/AG

Oceń