Zapomnij o Bitcoinie. Teraz rządzą kryptokociaki!

07.12.2017 12:49

Bitcoin bije kolejne rekordy wartości, w świecie kryptowalut pojawiła się jednak zupełnie nowa propozycja, która w ciągu dni wybuchła milionami dolarów – Crypto Kitties, czyli kryptokociaki.

Zapomnij o Bitcoinie. Teraz rządzą kryptokociaki! fot. materiały prasowe

Technicznie rzecz ujmując, Crypto Kitties to nie jest kolejna krypto waluta – to gra korzystająca z Ethereum, drugiej najbardziej popularnej krypto waluty na świecie.

Każdy zainteresowany dysponujący Ethereum może kupić sobie wirtualnego kota. Zwierzaki opisywane są cechami, z których niektóre są niezmiernie rzadkie – i przez to bardzo wartościowe.

Cechy przekazywane są za pomocą specjalnego algorytmu potomstwu – łącząc dwa koty w pary można dorobić się kociaka, za którego kolekcjonerzy (lub inwestorzy) będą w stanie zapłacić duże pieniądze. O ile oczywiście będzie on miał niespotykane cechy.

Zakupione i wyhodowane koty można wystawiać na sprzedaż w market palce – najtańsze (i najmniej wartościowe pod względem przydatności to rozmnażania rzadkich kotów) wyceniane są na mniej więcej 40 zł. Ceny kotów, które sprzedawcy uznali za cenne, wydają się być wzięte z kosmosu – najdroższego wirtualnego kociaka można kupić obecnie za... 1,5 mld zł.

fot. zrzut ekranu

Nie ma oczywiście gwarancji, że ktokolwiek zdecyduje się na zakup za taką kwotę – przy odrobinie szczęścia można jednak (po ówczesnym zainwestowaniu w perspektywiczne koty) dorobić się egzemplarzy wycenianych na tysiące złotych.

Żeby móc na Crypto Kitties zarobić, trzeba jednak mieć pieniądze na start (jedne Ethereum, którymi płaci się za koty, kosztuje obecnie 1500 zł) oraz… znać się na matematyce na tyle dobrze, żeby rozgryźć kod genetyczny i odkryć, jakie koty dają największe szanse na pojawienie się potomstwa o rzadkich i pożądanych cechach. Zawsze trzeba pamiętać, że handel kryptowalutą obarczony jest ryzykiem.

Zagłosuj

Miałeś styczność z kryptowalutami?

RadioZET.pl/MT

Oceń