Zamknij

Tego nikt się nie spodziewał. Nowa metoda naciągaczy? Kłódka na klamce od auta

Redakcja
31.01.2019 19:19
Tego nikt się nie spodziewał. Nowa metoda naciągaczy? Kłódka na klamce od auta
fot. Shutterstock

Nowy sposób na to, jak wyłudzić od was trochę pieniędzy? Tajemniczy naciągacz, lub ich grupa postanowili tym razem wypróbować siłę przywiązania kierowców do możliwości otwierania drzwi swojego auta bez przeszkód. Zastaliście kłódkę na klamce samochodowej z kartką z adresem strony na Facebooku? Tłumaczymy, jak uniknąć kłopotów i co czeka was dalej. Nie wysyłajcie żadnych środków szantażystom!

Metoda "na kłódkę". Naciągacze próbują wyłudzić pieniądze od kierowców

Na klamce waszego zaparkowanego auta znaleźliście niewielką kłódkę z tajemniczą karteczką? To nowa metoda naciągaczy, lub jednego, obdarzonego wyjątkowo oryginalnym poczuciem humoru oszusta. Na kartce znajdziecie zapewne adres fanpage'a "Darmowe Otwieranie Kłódki" na Facebooku, zawierającej dalsze instrukcje od kogoś, kto marzy o wyłudzeniu od was 100 złotych. Tyle ma według opowieści czytelników portalu Niebezpiecznik.pl kosztować podanie kodu, który otworzy kłódkę. Pieniądze ofiary miały przekazywać za pośrednictwem kodów PIN z kart Paysafecard. Poniższy post to ostatni ślad po stronie, którą oszuści zapewne usunęli z obawy o konsekwencje po pierwszej publikacji na temat procederu.

niebez
fot. Niebezpiecznik.pl

Nie mamy jednak wątpliwości, że pojawić się mogą kolejne jak i sami naśladowcy opisywanej metody. 

Zobacz także

Zobacz także

Jak otworzyć kłódkę bez kodu?

Nie jest to wcale takie trudne. W większości przypadków wystarczy tylko śrubokręt (odkręcamy nim klamkę i zsuwamy z niej kłódkę), jednak ktoś zawsze mógł się jednak wystraszyć. Od jak dawna działa "Pomysłowy Dobromir" wśród polskich oszustów? Usunięta już strona została założona 11 stycznia 2019 roku, a zamieszczony na niej post, który widzieliście wyżej został dodany 27 stycznia. Ile kłódek udało się niepostrzeżenie założyć w tym czasie? Ważniejsza od odpowiedzi na to pytanie jest jednak kwestia tego, jak zachować się w sytuacji, w której to wy znajdziecie wspomnianą kłódkę przy swoim samochodzie. Komu zależy na czasie, temu polecamy jednak metodę ze śrubokrętem, kto jednak w podziwie dla inwencji twórczej naciągacza sam chciałby zająć się jakąś niecodzienną rozrywką, temu polecamy samodzielną próbę złamania kodu od kłódki.

Choć czytelnicy, którzy zgłosili ekspertom Niebezpiecznika całą sprawę na zakup kodu za "jedyne" 100 złotych się nie zdecydowali, ofiar oszusta mogło być co najmniej kilka. W takich sytuacjach jedyną słuszną radą będzie to, aby sprawę zgłosić na policję. Choć opisywane zdarzenie bardziej przypomina głupi żart, niż poważną próbę wyłudzenia pieniędzy, plagi "kłódek" żadnemu miastu nie życzymy.

RadioZET.pl/źródło:Niebezpiecznik.pl/AG 

Zobacz także

Zobacz także