Zamknij

UWAGA! Krążą fałszywe maile od DHL. Oszuści żądają kilku tysięcy złotych

Redakcja
02.01.2019 16:57
UWAGA! Krążą fałszywe maile od DHL. Oszuści żądają kilku tysięcy złotych
fot. Shutterstock

Jeśli dostaliście takiego maila, śmiało wyrzućcie go do spamu. DHL ostrzega przed oszustami, którzy podszywając się pod instytucję próbują wyłudzić od potencjalnych ofiar nawet po kilka tysięcy złotych. Sprawdźcie, na co lepiej uważać!

Oszuści podszywają się pod DHL

Tym razem oszuści podszywają się pod firmę kurierską DHL, wysyłając do użytkowników maile o rzekomo nieodebranej przesyłce i konieczności uiszczenia za to opłaty w wysokości...6,5 tys. złotych. Brzmi absurdalnie? Mało wiarygodnie? A jednak jeden z odbiorców fałszywych wiadomości prawie dał się nabrać. Takich osób może być więcej, dlatego uczulamy: jeśli otrzymaliście taką informację, bez chwili zastanowienia wyrzućcie ją do spamu. 

dhl
fot.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Jak nie dać się oszukać w sieci?

Uwagę mężczyzny z Bydgoszczy, który otrzymał powyższego e-maila zwróciły literówki, na jakie profesjonalne firmy raczej rzadko sobie pozwalają, tym bardziej w wysyłanych standardowo i automatycznie wiadomościach. Wysokość opłaty to oczywiście także powód, dla którego oszustwo łatwo przejrzeć, zdarzały się jednak i takie przypadki, że klienci naprawdę otrzymywali błędnie wystawione rachunki na absurdalnie wysokie kwoty. Po skontaktowaniu się z infolinią DHL niedoszła ofiara złodziei wiedziała już, że ma do czynienia z próbą wyłudzenia pieniędzy. To świetna rada dla wszystkich - za każdym razem, kiedy macie jakiekolwiek wątpliwości dotyczące autentyczności wiadomości od jakiejś firmy, zawsze lepiej potwierdzić ją za pośrednictwem oficjalnej infolinii lub bezpośrednio w punkcie obsługi klienta. "Ktoś bezprawnie używa nazwy naszej firmy i naszych danych adresowych. Przesłana wiadomość jest jedną z form spamu i tego typu wiadomości zgłaszane są do odpowiedniego działu w DHL Parcel Polska odpowiadającego za obsługę sieci i systemów komputerowych. Osoby, które otrzymały takiego maila prosimy by nie otwierały plików w załącznikach. Grozi to uruchomieniem wirusa na komputerze." - oficjalnie informowało swoich klientów DHL zaraz po tym, jak okazało się, że opisywane maile to niestety nie odosobniony przypadek. 

RadioZET.pl/źródło:GazetaPomorska/AG

Zobacz także

Zobacz także