Zamknij

UWAGA! Wróciło oszustwo SMS „z dopłatą złotówki”. Ostrzeżcie innych!

Redakcja
26.11.2018 15:54
UWAGA! Wróciło oszustwo SMS „z dopłatą złotówki”. Ostrzeżcie innych!
fot. Shutterstock

Dostaliście SMS-a z informacją o konieczności dopłacenia zaległej złotówki za ostatnią fakturę? Nadawcą jest „OPERATOR”? Wszystko jasne – to przestępcy, którzy właśnie próbują uzyskać dostęp do waszego konta w banku. Niestety stare oszustwo znowu wróciło.

Dostaliście SMS-a od „Operatora”? To oszustwo!

Oszuści zazwyczaj sięgają po te same metody. Nie inaczej jest z SMS-ami z „dopłatą złotówki”. Tym razem oszuści nie podszywają się pod InPost czy Allegro, ale waszego operatora. Jak donosi portal Niebezpiecznik.pl, użytkownicy znowu zaczęli otrzymywać podejrzane SMS-y. W treści znajdziemy informację o konieczności dopłaty złotówki do ostatniej faktury, w przeciwnym razie nasz numer zostanie zablokowany. Kliknięcie w zawarty w wiadomości link przekieruje nas na fałszywą stronę do szybkich płatności. Konsekwencje nie będą przyjemne...

operator
fot. Niebezpiecznik.pl

Zobacz także

Zobacz także

Oszuści próbują wyłudzić dane do logowania się na konto bankowe

To oczywiście próba wyłudzenia waszego loginu i hasła do konta bankowego. Tym razem przestępcy postarali się o to, aby oszustwo nie było łatwo zauważalne. Po wyborze swojego banku zostaniemy przeniesieni na jego panel logowania... Nie zgadza się tylko jego domena. Kto da się nabrać i poda swoje dane dostępowe, otrzyma fałszywą formatkę przelewu na złotówkę, co ma dodatkowo uśpić czujność użytkowników. Jedna z ofiar nadesłała jej zdjęcie.

ipko-3
fot. Niebezpiecznik.pl

Zobacz także

Dostaliście taki SMS ze swojego banku? Ktoś próbuje was okraść

Zlecenie przelewu spowoduje automatyczne otrzymanie kolejnego SMS-a, tym razem naprawdę od waszego banku. Jeśli jednak odruchowo uznacie, że to tylko potwierdzenie wykonania przelewu, będziecie w sporym błędzie. W rzeczywistości wiadomość dotyczy dodania „Zaufanego Odbiorcy” do konta – jeśli podany przez bank kod wprowadzicie na fałszywej stronie, właśnie daliście oszustom klucz do swoich pieniędzy. 

pko
fot. Niebezpiecznik.pl

Podczas gdy wy będziecie czekać, aż strona ponownie się załaduje, a kod zostanie potwierdzony, przestępcy zdążą już przesłać wszystkie środki z waszego konta bankowego na numer rachunku zaufanego odbiorcy, którego sami nieświadomie dodaliście do konta. A to dopiero prawdziwy początek kłopotów. Nie dajcie się nabrać i ostrzeżcie pozostałych! Ofiarą oszustów może paść każdy.

RadioZET.pl/źródło:Niebezpiecznik.pl

Zobacz także