Zamknij

UWAGA na fałszywe maile z Ministerstwa Finansów. Dostaliście taką wiadomość? To wirus!

Redakcja
11.01.2019 14:23
UWAGA na fałszywe maile z Ministerstwa Finansów. Dostaliście taką wiadomość? To wirus!
fot. Shutterstock

Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, którzy próbują podszywać się pod instytucję. Dostaliście wiadomość, w której jesteście poproszeni o ustosunkowanie się do wątpliwości co do poprawności złożonej przez was deklaracji? Nie klikajcie w link w mailu – to kolejna pułapka stworzona po to, aby wyłudzić wasze dane dostępowe do konta w banku. 

Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów

To już kolejna taka próba oszustów podszywających się pod państwowe instytucje. Tym razem złodzieje rozsyłają maile, rzekomo wysłane przez Ministerstwo Finansów. Oficjalne ostrzeżenie na ten temat zostało już zamieszczone na stronie ministerstwa. Oszuści znowu próbują nas nabrać, tym razem twierdząc, że musimy wyjaśnić wątpliwości co do poprawności złożonej przez nas deklaracji. Straszą przy tym wszczęciem postępowania w trybie art. Ordynacji Podatkowej oraz możliwym zastosowaniem kary Kodeksu Karnego Skarbowego. 

maile
fot. Ministerstwo Finansów mat. prasowe

Zobacz także

Zobacz także

Nie klikajcie w link w wiadomości!

Kliknięcie w link zawarty w wiadomości skutkuje pobraniem złośliwego oprogramowania szpiegującego. Zainfekowany wirusem komputer lub smartfon to prosty sposób złodziei na to, aby wyłudzić dane dostępowe np. do waszego konta w banku. Ministerstwo Finansów przestrzega też przed odpisywaniem na otrzymanego e-maila. „Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik / link może zawierać szkodliwe oprogramowanie” – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu. Jeśli więc na waszej skrzynce znalazła się podobna wiadomość, najlepiej wyrzucić ją do spamu. Nic wam nie grozi!

RadioZET.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także