Zamknij

Uzależnienie od gry w Fortnite przyczyną rozwodu? To coraz częstszy przypadek!

Redakcja
18.09.2018 19:25
Uzależnienie od gry w Fortnite przyczyną rozwodu? To coraz częstszy przypadek!
fot. Epic Games mat. prasowe

Współczesne rozwody potrafią mieć równie nowoczesne przyczyny. Ponad 200 małżeństw w Wielkiej Brytanii zakończyło się z powodu...uzależnienia od gry w Fortnite.

Rozwiedli się, bo partner ciągle grał w Fortnite

Fortnite potrafi być bardzo wciągającą grą - dla niektórych do tego stopnia, że zdarza im się nieco zaniedbać małżeńskie obowiązki. Tymczasem cierpliwość drugiej strony też ma swoje granice... Nietypowy raport autorstwa zespołu brytyjskiego portalu "Divorce Online" dowodzi, że w samej Wielkiej Brytanii już ponad 200 małżeństw zakończyło się z powodu...uzależnienia jednego z małżonków od gry w Fortnite. Jak to wygląda z innymi tytułami gier? Żaden nie powtarza się równie często - najwyraźniej Fortnite szczególnie wyróżnia się na ich tle.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Uzależnienie od gier i social mediów coraz częstszą przyczyną rozwodów

To nie żart - wszystkie przypadki rozwodów, w których jako przyczynę chęci zakończenia małżeństwa wskazano uzależnienie jednego z partnerów od gier wideo lub mediów społecznościowych stanowią około 5% wszystkich przeprowadzonych spraw rozwodowych na terenie Wielkiej Brytanii w samym 2018 roku. Wydawca gry Fortnite, Epic Games, nabrało wody w usta - odmówiło komentarza zarówno portalowi "Divorce Online", co jeszcze można by było zrozumieć, jak i CNET, co już zaakceptować trochę trudniej. Temat uzależnienia od gier wideo nie jest w końcu szokującą nowością, a pomiędzy sympatią dla takiej formy spędzania czasu, a niepokojącą przesadą istnieje spora przepaść. Kolejnym tytułem, przewijającym się we wnioskach rozwodowych było...Pokemon Go. 

RadioZET.pl/źródło:TechTheLead;CNET/AG

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także