Zamknij

W Google Maps będzie można zgłaszać wypadki i fotoradary? [SONDA]

Redakcja
07.11.2018 16:50
W Google Maps będzie można zgłaszać wypadki i fotoradary? [SONDA]
fot. YouTube

W Mapach Google już wkrótce może pojawić się pożyteczna nowość dla kierowców - możliwość zgłaszania wypadków drogowych oraz fotoradarów w trybie nawigacyjnym aplikacji. Trwają już pierwsze testy nowej funkcji!

Nowość dla kierowców w Google Maps

Jeśli często korzystacie z trybu nawigacyjnego aplikacji Google Maps, nowa funkcja z pewnością wam się przyda. Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że można już aktualnie zgłaszać nie tylko wypadki drogowe, ale i obecność fotoradarów w Mapach Google. To na razie pierwsze testy funkcji znanej już kierowcom korzystającym z aplikacji Waze. Z postów umieszczanych w wątku przez innych kierowców wynika, że nowy przycisk do zgłaszania podobnych przypadków pojawił się w wersji aplikacji na Androida przeznaczonej m.in. dla Australijczyków. 

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Zagłosuj

Będziecie korzystać z nowej funkcji Google Maps?

Liczba głosów:

W Mapach Google będzie można zgłaszać obecność fotoradarów

Podobne funkcjonalności można było znaleźć w należącym do Google Waze już jakiś czas temu, stąd pojawiły się spekulacje na temat ujednolicenia opcji w obu aplikacjach. Google Maps jest jednak jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu, nic więc dziwnego, że Google planuje rozbudowę dodatkowych funkcji swoich map. Warto jednak odnotować fakt protestów policji, zdaniem której podobne możliwości aplikacji zachęcają kierowców do omijania przepisów i narażają funkcjonariuszy na dodatkowe ryzyko podczas wykonywania swoich obowiązków. O ile jednak kwestia zgłaszania obecności fotoradarów może być dla władz dyskusyjna, o tyle chwalona jest możliwość zgłaszania wypadków czy np. zepsutych samochodów torujących ruch czy zamkniętych ulic. Dzięki temu wiele osób jest w stanie odpowiednio wcześniej zaplanować swoją trasę w inny sposób, unikając stania w wielogodzinnych korkach. Kiedy nowe rozwiązanie pojawi się dla wszystkich użytkowników? Na to trzeba będzie jeszcze poczekać. Będziecie korzystać?

RadioZET.pl/źródło:KomputerŚwiat/AG

Zobacz także

Zobacz także