Zamknij

Weekendowe PRZERWY techniczne w bankach. Sprawdźcie, czy w waszym też! [LISTA BANKÓW;DATY;GODZINY]

Redakcja
01.03.2019 11:58
Weekendowe PRZERWY techniczne w bankach. Sprawdźcie, czy w waszym też! [LISTA BANKÓW;DATY;GODZINY]
fot. Shutterstock

Dwa banki zapowiedziały już przeprowadzenie prac serwisowych podczas rozpoczynającego się weekendu. Kto z was ma zaległe przelewy do załatwienia lub planuje wypad za miasto czy wyjście na imprezę, ten lepiej powinien już przygotować gotówkę i sprawdzić, do jakich usług dostęp może być utrudniony. Sprawdźcie, czy waszego banku też to dotyczy!

Przerwy techniczne w bankach

Niemal co tydzień któryś z banków ogłasza kolejną przerwę techniczną. Choć bywa to irytujące, lepiej na ewentualne problemy przygotować się od razu i mieć przy sobie odpowiednią ilość gotówki, a także załatwić zaległe przelewy i inne sprawy jeszcze przed początkiem rozpoczynającego się weekendu. W tym tygodniu utrudnień w dostępie do wybranych usług mogą spodziewać się klienci mBanku oraz ING Banku Śląskiego. Co musicie wiedzieć o planowanych pracach serwisowych? 

Zobacz także

Zobacz także

mBank zapowiada prace modernizacyjne

Ich początek mBank planuje na noc z soboty (2.03.2019) na niedzielę (3.03.2019). Dla klientów banku oznacza to, że w godzinach od 2:00 aż do 6:00 nie będą mogli:

 • zapłacić kartą, 
 • wypłacić gotówki z bankomatu,
 • ani skorzystać z wpłatomatu

Kto planuje rozrywkowy weekend, niech lepiej już biegnie do bankomatu! Dodatkowo w godzinach od 1:30 aż do 8:00 nie będzie można również złożyć wniosku, a w godzinach od 2:00 aż do 7:30 niemożliwe będzie skorzystanie z aplikacji mobilnej i zalogowanie się na swoje konto. Choć nadal możliwe będzie uzyskanie informacji od konsultantów na temat oferty, w podanych godzinach nie zrealizujecie żadnej operacji. Bank przeprasza za utrudnienia, zapewniając, że efekty prac modernizacyjnych wynagrodzą klientom wszelkie utrudnienia.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

ING Bank Śląski przeprowadzi weekendowe prace serwisowe

Bank zapowiada konieczność usprawnienia swojej bankowości internetowej Moje ING, co będzie niestety wymagało krótkiej przerwy w dostępie do niektórych usług. W związku z tym klienci ING Banku Śląskiego w nocy z soboty (2.03.2019) na niedzielę (3.03.2019) w godzinach od 00:00 aż do 4:00 będą mieć trudności ze skorzystaniem z:

 • bankomatów, 
 • wpłatomatów, 
 • systemu bankowości internetowej Moje ING (w tym Kantoru i modułu Makler),
 • aplikacji mobilnej Moje ING mobile,
 • systemu bankowości internetowej ING Business oraz jego wersji mobilnej,
 • płatności BLIK,
 • przelewów ekspresowych,
 • płatności internetowych za pomocą Płać z ING

Bank ostrzega także przed możliwymi trudnościami z dokonywaniem płatności za pomocą karty. To niestety nie koniec utrudnień. W sobotę (2.03.2019) o godzinie 14:00 bank wyłączy możliwość wykonywania operacji księgowych w trybie online. Oznacza to, że przelewy wewnętrzne tj. pomiędzy rachunkami w ING Banku Śląskim, przyjęte do realizacji po godzinie 14:00, będą realizowane tego samego dnia, natomiast zostaną zaksięgowane w poniedziałek (4.03.2019). Z kolei przelewy zewnętrzne przyjęte do realizacji po godzinie 14:00 zostaną zrealizowane również w poniedziałek (4.03.2019). Bank sugeruje więc swoim klientom nie tylko konieczność zaopatrzenia się w wystarczającą ilość gotówki na weekend, ale także jak najszybsze załatwienie zaległych przelewów, oraz wymiany walut w Kantorze.

Udanego weekendu!

RadioZET.pl/AG

Zobacz także