Zamknij

Wideoweryfikacja - pomoże w założeniu konta w banku przez Internet

Redakcja
29.05.2017 13:01
Wideoweryfikacja - pomoże w założeniu konta w banku przez Internet
fot. Alior Bank / kadr z filmu YouTube

Alior Bank jako pierwszy w Polsce udostępnia możliwość założenia konta bankowego przez internet, bez konieczności weryfikacji poprzez przyjście do oddziału banku, wymianę dokumentów przez kuriera lub innej metody wymagającej wyjście z domu.

Wideoweryfikacja - wymagania

Funkcjonalność ta posiada jednak pewne wymagania, bez których nie będziemy mogli poprawnie przejść procesu założenia konta przez internet.

Jednym z nich jest konieczność posiadania kamerki internetowej, które jest w stanie rejestrować minimum w rozdzielczości 720p i mikrofonu, który będzie wyraźnie rejestrował nasz głos. Restrykcja posiadania kamerki HD może od razu sprawić, że wiele - nawet nowoczesnych urządzeń, nie będzie w stanie skorzystać z tej funkcjonalności. Przykładowo nowy MacBook posiada kamerkę zdolną rejestrować obraz tylko w 480p.

Proces wideoweryfikacji

Cały proces dokonania rejestracji konta bankowego przez internet będzie stosunkowo łatwy. Podczas wideo-połączenia z konsultantem banku będziemy musieli pokazać nasz dowód osobisty oraz twarz, tak by móc dokonać weryfikacji czy rozmówcą jest ta sama osoba. Specjalne oprogramowanie dokona analizy obrazu i wprowadzenia danych do umowy, jednak to do konsultanta będzie należeć ostateczna decyzja o wyrażeniu zgody na założenie konta.

Po wideoweryfikacji na nasz adres poczty elektronicznej zostanie wysłana wiadomość zawierające wszystkie dokumenty związane z całym procesem.

W najbliższym czasie funkcja wideoweryfikacji ma trafić również do innych instytucji bankowych, w tym do BZWBK i Inbanku.

Zagłosuj

Sądzisz, że funkcja wideoweryfikacji faktycznie ułatwi założenie konta?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM