Zamknij

Wiedźmin patronem skweru w Łodzi. Tak chcą uhonorować Sapkowskiego

Redakcja
22.06.2018 14:56
Wiedźmin patronem skweru w Łodzi. Tak chcą uhonorować Sapkowskiego
fot. Platige Image mat. prasowe

Geralt z Rivii zostanie patronem miejskiego skweru. To prezent na 70 urodziny autora "Wiedźmina", Andrzeja Sapkowskiego.

Geralt z Rivii zostanie patronem skweru w Łodzi

Andrzej Sapkowski wczoraj obchodził 70 urodziny. Niecodzienny prezent z tej okazji postanowiło podarować pisarzowi miasto Łódź. Patronem jednego z miejskich skwerów uczynią główną postać najsłynniejszej powieści autora. Geralt z Rivii, czyli tytułowy Wiedźmin, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej fantastyki. 

Andrzej Sapkowski obchodził 70 urodziny

Sapkowski jest z pochodzenia łodzianinem. Nadal tu zresztą mieszka - 10 lat temu uhonorowano go już tytułem Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. "Andrzej Sapkowski 10 lat temu otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Jest najczęściej wydawanym polskim pisarzem po Lemie. Postać wiedźmina, którą stworzył, jest już ikoną popkultury. Doczekał się wielu wydań powieści, serialu, filmu i trzech gier komputerowych. Możemy być dumni, że jest łodzianinem, który tu się urodził i tu mieszka" - opowiadał w wywiadzie dla "Expressu Illustrowanego" Wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

To nie pierwszy taki przypadek

Swoich ulic doczekały się już i inne, książkowe postaci, takie jak Janko Muzykant czy Kubuś Puchatek. Wiedźmin to jednak coś więcej - seria powieści zainspirowała już serial, film a także niezwykle popularną serię gier komputerowych. Nad nową wersją serialu inspirowanego książką pracuje także Netflix, który miesiąc temu pokazał już jej pierwszy zwiastun. Dlatego władze miasta nie ukrywają, że mają nadzieję uczynić skwer jego imienia ulubionym miejscem spotkań fanów fantastyki.

RadioZET.pl/źródło:Spider'sWeb/AG