Zamknij

Wielka Brytania chce kontroli internetu

Redakcja
05.06.2017 15:40
Wielka Brytania chce kontroli internetu
fot. pexels

Premier Wielkiej Brytanii uważa, że odpowiednim środkiem chroniącym przed atakami terrorystycznymi, będzie podjęcie ścisłej kontroli sieci internetowej.

Premier Wielkiej Brytanii - Theresa May, tuż po ataku terrorystycznym na Moście Londyńskim, zapowiedziała chęć wprowadzenia nowych zasad kontroli cyberprzestrzeni, które mają na celu "pozbawienie ekstremistów ich bezpiecznych miejsc w sieci".

Obecnie operatorzy dostarczający usługi internetowe według May nie dokonują dostatecznie dużo, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo obywatelom.

"Musimy współpracować z sojuszniczymi państwami demokratycznymi, by osiągnąć międzynarodowe porozumienia w celu regulacji cybeprzestrzeni i zapobieganiu rozprzestrzeniającego się ekstremizmu i planowanych akcji terrorystycznych."

O ile na pewno śledzenie osób podejrzanych o zachowania ekstremistyczne lub planujące wszelkie działania terrorystyczne powinny być śledzone przez odpowiednie służby, tak wprowadzenie mechanizmów śledzących i ograniczających swobodę użytkowników w sieci na pewno spotka się ze sporym niezadowoleniem. Pytanie tylko czy wprowadzone rozwiązania nie ograniczą wolności wszystkich internautów?

RadioZet.pl/ independent.co.uk/AM