Zamknij

Wrzuć coś do kapelusza...zbliżeniowo. Londyn wspiera ulicznych artystów

Redakcja
28.05.2018 17:39
Wrzuć coś do kapelusza...zbliżeniowo. Londyn wspiera ulicznych artystów
fot. Pxhere

W Londynie ulicznych artystów będzie można wesprzeć, płacąc kartą. Również zbliżeniowo - władze miasta chwalą się, że to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. A co myślą o tym sami twórcy?

Ulicznym artystom w Londynie zapłacisz zbliżeniowo

Władze Londynu wyszły naprzeciw swoim utalentowanym, ulicznym twórcom z niecodziennym rozwiązaniem. Innowacyjny system opracowany przez szwedzką firmę iZettle pozwoli 'wrzucić coś do kapelusza" również za pomocą karty płatniczej. Wesprzeć ulicznych artystów będzie można nawet zbliżeniowo! Wystarczy, że tzw. "buskers" będą mieć przy sobie mobilny czytnik kart.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Wielka Brytania: Uliczni grajkowie zapłacą kary za brak uśmiechu

8 aplikacji, które mogą się przydać podczas wakacyjnych wyjazdów

Zakupy w najpiękniejszych miastach Europy

Londyn dla dzieci. Co warto zobaczyć?

Jak działa nowy system płatności?

Nowatorski system już od roku testuje jedna z ulicznych artystek, Charlotte Campbell. Jak sama mówi, płatności bezgotówkowe to coraz popularniejsza forma dokonywania transakcji, co sprawia, że jej profesja powoli zaczęła umierać. Ile razy zdarzyło wam się uczciwie odmówić prośbie o poratowanie kilkoma złotymi autentycznie tylko z powodu braku drobnych? Płatność kartą pozwoli też precyzyjnie określić kwotę, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za kilka chwil z muzyką. Zdaniem burmistrza miasta, Sadiqa Khana taka możliwość pozwoli turystom, a także mieszkańcom Londynu lepiej docenić urok ulicznej sztuki. A co na to wszystko sami twórcy? Są dobrej myśli - Campbell przyznała, że dzięki przenośnemu czytnikowi kart jej dochody wzrosły już po 2 tygodniach.

RadioZET.pl/AG

MAMY TEŻ DLA CIEBIE:

Steven Tyler z Aerosmith śpiewa z ulicznym grajkiem!

Wybrano najbardziej ekscytujące miasto świata!

„To najczystsze powietrze, jakie znajdziesz w Londynie”. Niezwykła wystawa o smogu