Zamknij

Xiaomi też wypuści składany telefon? Są pierwsze przecieki! [WIDEO]

Redakcja
04.01.2019 20:31
Xiaomi też wypuści składany telefon? Są pierwsze przecieki! [WIDEO]
fot. Shutterstock

Wiele wskazuje na to, że składane smartfony to przyszłość rynku. Kolejne marki idą w ślady Samsunga i innych marek, które już ogłosiły swoje składane modele. Samsung zdążył już nawet zaprezentować swój pierwszy prototyp Galaxy F, który na rynku pojawić się ma podobno nawet już w 2019 roku. Teraz sieć obiegł filmik, który zdradza, jak może wyglądać kolejny "składak", tym razem produkcji popularnego w Polsce Xiaomi.

Xiaomi wyprodukuje składanego smartfona?

Choć autentyczności wideo jeszcze nie potwierdzono oficjalnie, użytkownicy już spekulują na temat daty premiery składanego modelu Xiaomi. Pokazał go bloger Evan "EVLeaks" Blass, który słynie z regularnych publikacji przecieków na temat jeszcze nie ogłoszonych modeli telefonów. Przyznajemy, wygląda to dobrze!

Czy Xiaomi to kolejny producent, który dołączy do wyścigu marek, chcących uszczknąć kawałek z nowego, technologicznego tortu "składaków"? Olbrzymie zainteresowanie modelami wyposażonymi w składane ekrany dowodzi tego, że to właśnie ta technologia może w przyszłości zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych. To całkiem naturalny krok na drodze do pogodzenia funkcjonalności tabletu i smartfona. Choć coraz większe ekrany to wygoda i nowe możliwości konsumowania treści multimedialnych, nie brakuje użytkowników, którzy narzekają na coraz większe modele telefonów, które mało poręcznie trzyma się w ręce, a w kieszeni wręcz nie sposób je zmieścić.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Xiaomi, Samsung, Flexpai - kolejne marki decydują się na produkcję składanych smartfonów

O modelu Samsunga Galaxy F mówi się obecnie najwięcej. Wyposażony w elastyczny ekran Inifinity Flex smartfon został już zaprezentowany podczas konferencji Samsung Developer Conference 2018 na scenie. To na razie głównie forma zapowiedzi nowego produktu dla programistów, aby mogli już zacząć prace nad aplikacjami, wykorzystującymi potencjał nowej technologii. To spore wyzwanie - aplikacje przeznaczone na Infinity Flex będą musiały obsługiwać nie tylko tryb wielozadaniowości, ale także umożliwiać przełączanie się pomiędzy dwoma ekranami. Galaxy F ma pojawić się na rynku już nawet w 2019 roku, spekuluje się także o jego zabójczej podobno cenie, która może sięgnąć nawet 1770 dolarów. Za innowację trzeba więc będzie słono zapłacić. Tym większym zainteresowaniem użytkowników będą się cieszyć ogłoszenia podobnych modeli pozostałych producentów. Xiaomi nie od dziś jest uważany za wartościową i znacznie tańszą alternatywę dla modeli topowych marek, takich jak właśnie Apple czy Samsung. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko czekać, aż producent oficjalnie potwierdzi przecieki. 

RadioZET.pl/źródło:BGR;Spider'sWeb/AG