Zamknij

YouTube Music: wszystko, co musicie wiedzieć

Redakcja
23.05.2018 16:39
YouTube Music: wszystko, co musicie wiedzieć
fot. YouTube

YouTube Music ma być alternatywą dla Spotify czy Apple Music. To też odpowiedź na odwieczne pytanie: kiedy YouTube zacznie odtwarzać muzykę w tle? Wyjaśniamy, na jakich zasadach działa nowa usługa.

YouTube wprowadza nową usługę streamingową

YouTube Music to alternatywa firmy dla Spotify czy Apple Music. Usługa kosztuje 9,99 dolarów i na razie jest dostępna na terenie 5 krajów. YouTube zapowiada jednak szybkie wprowadzenie jej także w innych lokalizacjach.

ZOBACZ TEŻ:

Płatny YouTube coraz bliżej Polski

Nowa odsłona YouTube Kids? Algorytmy mają zastąpić ludzie

YouTube Music odtwarza muzykę w tle

Aplikacja ma pozwolić na łatwe i szybkie wyszukiwanie nawet tych utworów, których nazwy nie znamy. Dostęp do pełnych albumów, a także muzyki niedostępnej w ramach zwykłego serwisu, to kolejna zaleta YouTube Music. Krótko mówiąc, apka oferuje wszystko, za co lubisz YouTube tyle, że w jednym miejscu. Można ją także połączyć z usługą YouTube Premium, co poszerzy bazę materiałów np. o unikatowe seriale czy filmy. Algorytmy aplikacji mają tworzyć własne, spersonalizowane playlisty w oparciu o historię wyszukiwań przypisaną do konta użytkownika. Naszego gustu apka ma podobno nauczyć się już po kilku godzinach użytkowania, a z czasem będzie go znać jeszcze lepiej. My jednak za największą zaletę nowej usługi streamingowej uznajemy możliwość odtwarzania muzyki oraz filmów w tle i przy zablokowanym ekranie smartfona. Tak, tak, na to rozwiązanie czekaliśmy szczególnie.

MAMY TEŻ DLA CIEBIE:

YouTube będzie przeszkadzał w słuchaniu muzyki reklamami

YouTube jest już nastolatkiem! Tak wyglądało pierwsze wideo

YouTube Music już niedługo w Polsce?

Google nie będzie pewnie długo zwlekać z wprowadzeniem aplikacji także i na polski rynek. Na razie pierwszą wersją aplikacji mogą cieszyć się mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. Oczekiwanie może się zresztą opłacić - okres testowy to zazwyczaj moment usuwania nie zauważonych wcześniej bugów. Opinie pierwszych użytkowników to też szansa dla firmy na zebranie inspiracji do uzupełnienia apki o kolejne, pożyteczne opcje.

RadioZET.pl/AG

SPRAWDŹ TEŻ:

YouTube szykuje dotkliwe kary dla youtuberów

„Despacito” USUNIĘTE z YouTube. Co się stało?

Strzelanina w siedzibie YouTube: Napastniczka nienawidziła firmy przez zasady monetyzacji

Zobacz najmniej popularne filmy na YouTube

YouTube wprowadza płatne komentarze

Fenomen koreańskiego popu. 10 klipów, na których punkcie szaleją internauci! [WIDEO]