Zamknij

YouTube walczy z pedofilią. Wyłączają komentarze pod filmami z nieletnimi [WIDEO]

Redakcja
01.03.2019 13:58
youtube
fot. Shutterstock

Skala zjawiska pedofilii czasem przeraża. Dewiantów seksualnych polujących na nieświadome niczego dzieci nie brakuje już nawet na YouTube. Dosłownie chwilę temu platforma należąca do Google zdążyła ogłosić zamknięcie ponad 400 kanałów, których autorzy byli powiązani z dystrybucją dziecięcej pornografii, a już słychać o kolejnym etapie walki z pedofilami ukrywającymi się za ekranem komputera. Wyłączone zostaną sekcje komentarzy pod filmami z nieletnimi, aby zapobiec takiej formie nawiązania kontaktu z waszymi pociechami. Uczulajcie najmłodszych na to, z czym mogą spotkać się w sieci!

Pedofilia na YouTube

Choć złośliwi komentują, że to działania spowodowane głównie obawą o odchodzących masowo z platformy dziecięcych reklamodawców, takich jak np. Disney, YouTube'owi trudno odmówić szczerych chęci opanowania skali zjawiska pedofilii na platformie. Należący do Google gigant nie będzie tu mieć lekko – dewianci na swoje ofiary polują, gdzie tylko mogą, nie wyłączając dziecięcych aplikacji i forów zawierających treści skierowane do najmłodszych. Nie inaczej jest z bajkami i programami edukacyjnymi na YouTube. Sekcje komentarzy pod nimi to dla przestępców mały raj. Wśród komentujących dzieci łatwo wybrać im potencjalną ofiarę, z którą następnie próbują nawiązać kontakt w pozornie niewinny sposób. W związku z tym właśnie ogłoszono, że możliwość komentowania filmów, w których pojawiają się osoby nieletnie, zostaje zablokowana do odwołania. Jeśli macie więc ulubionych youtuberów, którzy jeszcze nie ukończyli 18 lat, swoją opinię na temat zamieszczanych przez nich na platformie treści będziecie musieli wyrażać w innym miejscu. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

YouTube zamyka 400 kanałów powiązanych z pedofilią

Całkiem niedawno zamknięto też ponad 400 kanałów na platformie powiązanych z grupą pedofili, którzy tworzyli obsceniczne kompilacje wideo, złożone z fragmentów filmów z udziałem dzieci. Choć czytając komentarze na temat rzekomych walorów seksualnych 10-latki, można poczuć mdłości, najbardziej zadziwia to, że treści o pedofilskim charakterze nie są już zarezerwowane dla odległych zakamarków dark webu czy dobrze ukrytych forów dla osób o tego typu „preferencjach”. Nic dziwnego, że gigant technologiczny będzie musiał zrobić bardzo wiele, aby odzyskać zaufanie rodziców. Zapowiadane są również dalsze blokady i nowe narzędzia służące do zapobiegania nadużyciom w sekcji komentarzy. YouTube, jaki znamy, może się więc bardzo zmienić. To do opiekunów dzieci należy jednak najtrudniejsze zadanie. Choć trudno rozmawiać z kilkulatkiem czy nastolatką o kwestiach tak delikatnych, jak wykorzystywanie seksualne nieletnich, warto choć w podstawowym stopniu uczulić je, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Jak widać, ryzyko rośnie.

RadioZET.pl/źródło:BBC;TheVerge;KomputerŚwiat/AG