Zamknij

Z tymi aplikacjami twoje dziecko na pewno nie będzie się nudzić w podróży! [WYBÓR REDAKCJI]

Redakcja
12.06.2018 17:37
Z tymi aplikacjami twoje dziecko na pewno nie będzie się nudzić w podróży! [WYBÓR REDAKCJI]
fot. Pixabay

Podróż z dzieckiem wcale nie musi być trudna! Specjalnie dla was wybraliśmy cztery aplikacje, dzięki którym na pewno nie będzie się nudzić.

Najlepsze aplikacje na wspólny wyjazd

Wspólne, rodzinne wakacje to długo wyczekiwany moment oddechu. Gdziekolwiek się wybieracie, warto przygotować się na najtrudniejsze sytuacje, jakie mogą przydarzyć się w trakcie wyjazdu. Wielogodzinna podróż samochodem? A może ciągnące się w nieskończoność kolejki do odprawy na lotnisku? Jeśli podróżujecie z dzieckiem, wiecie jak jest. Maluch się nudzi i grymasi, wy nie możecie się skupić, a nerwowa atmosfera narasta...Czym zająć dziecko w podróży? Mamy dla was cztery aplikacje, które rozwiążą ten problem!

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

1. YouTube Kids

Bajki na YouTubie to prawdziwe wybawienie dla rodziców. Wy możecie zająć się ważnymi sprawami, a maluch spokojnie ogląda swoich kreskówkowych ulubieńców. Zanim jednak powierzycie dziecku tablet, warto rozważyć instalację apki YouTube Kids. To nie tylko kuratorowany wybór najlepszych treści dla dzieci ale też indywidualne filtry, dzięki którym sam możesz zdecydować, czego nie chcesz pokazywać swojemu. Poza bajkami w serwisie znajdziemy też programy przyrodnicze, widea z ciekawymi eksperymentami chemicznymi i tutoriale dla dzieci, uczące np. naprawy prostych rzeczy. A jeśli chcesz, aby twoje dziecko ćwiczyło język obcy, znajdą się treści stworzone i w takim celu. Ustawić można też limity czasowe - z nimi zawsze będziesz mieć pewność, że podopieczni nie spędzają przy apce więcej czasu, niż powinny. To także łatwy sposób na bezpieczne założenie dziecku konta na YouTube.

Zobacz także

2. Toca Kitchen

Tę apkę mieliśmy okazję testować na najbliższych - szczególnie polecana jest dla nieco starszych dzieci, w przedziale wiekowym 6-10 lat. Symulacja kuchennych obowiązków ma tutaj żywe kolory i lekką kreskę. W wirtualnej lodówce można znaleźć takie smakołyki, jak ośmiornica, spaghetti czy stary, dobry schabowy. Do dyspozycji mamy garnki, patelnie, noże... Wszystko po to, aby przygotować obiad marzeń i podać go jednej z kilku postaci do wyboru w grze. Obliże się zadowolona czy może skrzywi, bo podaliśmy jej niedogotowane brokuły? To dziecko ma już szansę odkryć samodzielnie, przy okazji dowiadując się, jak właściwie na jego talerzu lądują ulubione frytki. Dostępna zarówno w wersji na Androida, jak i iOS.

Zobacz także

Zobacz także

3. Crayola DigiTools Paint

Twój maluch uwielbia rysować, ale zostawia po sobie koszmarny bałagan? Raczej trudno wyobrazić sobie rozstawianie się z kredkami i blokiem kolorowanek na lotniskowej podłodze...Tu z pomocą przychodzi technologia. Apka Crayoli pozwoli dziecku swobodnie puścić wodze wyobraźni, a wam zapewni chwilkę odpoczynku. Darmowa apka świetnie sprawdza się na iPadzie, jest też dostępna w wersji na Androida, a wybór kolorowanek jest naprawdę spory! Polecana nawet już dla kilkulatków.

Zobacz także

4. Magic Piano

Maluch uzdolniony muzycznie na pewno ucieszy się z instalacji darmowej apki Magic Piano. Dostępna na praktycznie każdej platformie aplikacja pozwala odtwarzać na pianinie znane utwory nawet bez znajomości nut. Dziecko i tak uczy się ich po cichu w trakcie zabawy. Aby zdobyć punkty, wystarczy klikać w określone miejsca we właściwym czasie, wydobywając w ten sposób poszczególne dźwięki. Sprytne! Wbrew pozorom to apka nie tylko dla dzieci - sami możecie zobaczyć poniżej, ile zręczności wymaga. Uwaga, to raczej rozwiązanie tylko na kameralną, rodzinną podróż. Głośna muzyka może nie spodobać się współpasażerom...

RadioZET.pl/AG

Zobacz także