Zamknij

Zarobił MILIONY na grze w Fortnite. 27-latkowi zabrało to tylko rok

Redakcja
04.01.2019 18:34
Zarobił MILIONY na grze w Fortnite. 27-latkowi zabrało to tylko rok
fot. YouTube

Tyler Blevins, znany w sieci jako Ninja pochwalił się w wywiadzie dla CNN astronomiczną kwotą 10 milionów dolarów, jakie udało mu się zarobić na grze w Fortnite. 27-latek dodał, że zajęło mu to tylko rok! Co na to Epic Games, producent popularnej gry, której 7 sezon niedawno zadebiutował na rynku?

Tyler Blevins zarobił 10 milionów na grze w Fortnite

Popularny streamer, znany w sieci jako Ninja to w rzeczywistości Tyler Blevins, 27-letni fan gry Fortnite, której 7 sezon niedawno zadebiutował na rynku. W grze pojawiło się razem z nim kilka ciekawych nowości takich jak np. nowy Tryb Kreatywny. Oddanych wielbicieli tytułu, czekających na podobne smaczki nie brakuje, dlatego youtuberzy potrafią zarobić niemałe kwoty na swoich produkcjach, w których pokazują swoje wyczyny w wirtualnym świecie. Jednak mało komu Fortnite przyniosło tak dobre wyniki finansowe, jak Blevinsowi, który w ciągu ostatniego roku miał rzekomo zarobić aż 10 milionów dolarów na swoim kanale na YouTube.

Zobacz także

Zobacz także

Ile zarabiają youtuberzy?

Blevins swój sukces zawdzięcza ogromnej liczbie subskrybentów - na chwilę obecną gamer ma ich ponad 20 milionów. Na popularnym wśród graczy Twitchu obserwuje go z kolei 12,5 miliona osób, co przyniosło efekty w postaci kolejnego osiągnięcia. To właśnie kanał Ninjy był najchętniej obserwowanym na tej platformie w 2018 roku. To właśnie ogromna popularność zapewniła mu w Sylwestra specjalną sesję streamingu gry na Times Square.

Jak przyznawał w wywiadzie dla CNN, najwięcej zarabia na reklamach na YouTube oraz subskrypcjach na Twitchu. Choć 10 milionów dolarów robi wrażenie, gamer podkreśla, że nie jest to lekka praca. Na grze spędza średnio 11 godzin dziennie, w administrowaniu kanałami pomaga mu żona. Według ich szacunków dochody osiągane dzięki Twitchowi i YouTobe'owi stanowią około 70% całych dochodów Blevinsa, reszta to środki pozyskiwane od sponsorów takich jak np. Red Bull, Samsung czy Uber Eats. 

RadioZET.pl/źródło:CNN;Donald.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także