Zamknij

Zmarł prawdziwy "Super Mario". Bez niego kultowa gra by nie powstała!

Redakcja
05.11.2018 21:39
Zmarł prawdziwy "Super Mario". Bez niego kultowa gra by nie powstała!
fot. Nintendo mat. prasowe

"Super Mario Bros" - tę grę kojarzą nie tylko fani wirtualnej rozrywki. W wieku 84 lat zmarł Mario Segale, na cześć którego nazwano kultową postać.

Dlaczego Super Mario tak się nazywa?

To pytanie mogło nigdy nie przyjść wam na myśl, ale postać z kultowej gry "Super Mario Bros." mogłaby nosić zupełnie inne imię, gdyby nie Mario Segale. Mężczyzna odszedł w wieku 84 lat, a jego śmierć opłakują nie tylko bliscy ale i zespół Nintendo. Przedsiębiorca, specjalizujący się w rynku nieruchomości swoją przypadkową przygodę z twórcami gry zaczął...wynajmując im przestrzeń pod studio w latach 80'. Choć początkowo słynna wirtualna postać miała nazywać się "Jumpman", jeden z autorów tytułu, Minoru Arakawa postanowił zmienić ją właśnie na dobrze znanego nam "Mario".

Zobacz także

Zobacz także

Super Mario Bros to jedna z najpopularniejszych gier w historii

Sam Segale do zabawnej historii ze swoim udziałem podchodził z dystansem. W 1993 roku dla jednego z reporterów komentował ze śmiechem, że "wciąż czeka na swoje królewskie czeki". W rzeczywistości Amerykanin o włoskim pochodzeniu nigdy nie próbował czerpać zysków czy zdobywać sławy ze względu na swoje powiązania z grą. Jak podkreślał, nazwanie głównej postaci na swoją cześć traktował jako komplement za dobrze wykonane zadanie ułatwienia Nintendo of America stawiania pierwszych kroków w USA. Dalsza część opowieści to już historia. Najnowsza część serii, "Super Mario Odyssey" to już najpopularniejszy tytuł wydany na konsolę Nintendo Switch - jak dotąd sprzedano już ponad 12 milionów kopii gry. 

RadioZET.pl/źródło:BBC/AG

Zobacz także