Zamknij

iOS 12 już tu jest! Wszystko, co powinniście wiedzieć o nowym systemie

Redakcja
18.09.2018 14:40
iOS 12 już tu jest! Wszystko, co powinniście wiedzieć o nowym systemie
fot. Shutterstock

Najnowsza aktualizacja systemu iOS jest już dostępna do pobrania. Co o iOS 12 powinni wiedzieć użytkownicy iPhone'ów? Apple przygotowało kilka niespodzianek!

iOS 12 już dostępny!

Właściciele iPhone'ów mogą już pobrać najnowszą aktualizację systemu, iOS 12, która pojawiła się wczoraj, 17 września. Co tym razem przygotowało dla nas Apple? Masę nowości! Przedstawiamy 5 najważniejszych rzeczy, które powinniście wiedzieć o nowym systemie.

1. iOS 12 przyśpieszy działanie starszych modeli

Jesteście posiadaczami iPhone'a 6 lub iPhone'a 5s? Mamy dla was znakomitą wiadomość - najnowsza aktualizacja koncentruje się na optymalizacji działania starszych modeli iPhone'ów. Eksperci chwalą decyzję Apple, które w odróżnieniu od pozostałych producentów nie próbuje wymuszać na konsumentach kupna nowszego produktu poprzez spadek komfortu z użytkowania dotychczasowego telefonu. iOS 12 otrzymają wszystkie urządzenia, które otrzymały również poprzednią aktualizację, iOS 11, a zatem wybór jest całkiem spory.

O ile jednak iOS 11 było pełne błędów i wręcz spowalniało działanie smartfona, o tyle 12 ma być remedium na wszystkie bolączki właścicieli telefonów z nadgryzionym jabłuszkiem. Aplikacje mają więc otwierać się średnio 40% szybciej, niż do tej pory, a aparat przyśpieszy swoje działanie o 70% - niewiele mniej, niż klawiatura, która ma stać się o połowę szybsza niż w przypadku iOS 11.

PRZECZYTAJ TEŻ:

2. iOS 12 pozwoli lepiej zabezpieczyć telefon przed hakerami

Obawiacie się kradzieży danych z iPhone'a? Apple to jeden z liderów rynku, jeśli chodzi o zabezpieczenia swoich smartfonów przed nowymi rodzajami ataków. Zaszyte w nowym systemie funkcje pozwolą zabezpieczyć telefon lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej. Jak to zrobić? Poza uwierzytelnianiem dwupoziomowym polecamy również aktywację funkcji USB Restricted Mode. Jej włączenie uniemożliwi podłączenie do telefonu jakiegokolwiek nośnika danych czy nawet słuchawek, jeśli nie był przez was odblokowywany dłużej niż przez godzinę. Dzięki temu potencjalny złodziej nie będzie w stanie obejść zabezpieczenia kodu blokady. Ciekawą możliwością są także nowe kody blokady, które mogą składać się nawet z 12 cyfr - takiej kombinacji łatwo nie da się już odgadnąć. iOS 12 przyniósł ze sobą również nowość w zakresie managera haseł - teraz jest on w stanie wykryć, jeśli używacie tego samego hasła na więcej niż jednej stronie i doradzić stosowną zmianę.

WARTO WIEDZIEĆ:

3. iOS 12 upraszcza korzystanie z trybu "Nie przeszkadzać"

Jeśli do tej pory rzadko korzystaliście z trybu "Nie przeszkadzać", bo zawsze zapominaliście go potem wyłączyć, aktualizacja iOS 12 może to zmienić. Teraz przy włączaniu funkcji można wybrać, kiedy ma się ona automatycznie wyłączyć. Do wyboru są nie tylko przedziały czasowe, takie jak godzina czy "do jutrzejszego ranka" ale nawet...możliwość dezaktywowania się trybu dopiero po opuszczeniu konkretnej lokalizacji lub zakończeniu danego wydarzenia. Praktyczne! 

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:  W jakim wieku social media zaczynają nam szkodzić? Później, niż myślisz!

4. iOS 12 będzie grupował powiadomienia i śledził naszą aktywność

Spędzasz stanowczo zbyt dużo czasu przy smartfonie? A może martwicie się o to, jak z telefonu korzystają wasze pociechy? Funkcja Screentime powinna się wam spodobać - jej zadaniem jest gromadzenie informacji na temat użytkowania telefonu. Dowiecie się więc, przez ile czasu aktywny jest ekran, jak dużo powiadomień wysyła dana aplikacja, a dla poszczególnych programów będziecie nawet mogli ograniczyć czas działania. Apple umożliwi też zdalne zarządzanie czasem działania aplikacji lub urządzenia na innym smartfonie, niż nasz - to powinno ułatwić życie rodzicom.

Wraz z nadejściem iOS 12 ma też zmniejszyć się ilość notyfikacji, a to wszystko dzięki ich długo wyczekiwanemu grupowaniu. Aby usunąć wszystkie powiadomienia z danej aplikacji, wystarczy teraz zaledwie jeden gest. Nareszcie! 

MAMY TEŻ DLA CIEBIE:

5. iOS 12 umożliwi grupowe wideorozmowy w Facetime

O zaletach wideorozmów nikogo raczej przekonywać nie trzeba - w porównaniu do tradycyjnych połączeń głosowych czy wiadomości tekstowych Facetime to jedna z ulubionych funkcji użytkowników iPhone'ów. Teraz nowa aktualizacja systemu sprawi, że takie rozmowy będzie można prowadzić nawet w większej grupie - aż do 32 osób! To powinno załatwić niejedno szybkie zebranie w pracy... Apple usprawniło także i Wiadomości, dodając do nich m.in. opcje Memoji i Animoji, czyli animowane wersje nas samych.

Zdjęcie z efektem lub własnym Memoji wykonamy za pomocą aparatu w Wiadomościach. Brzmi jak dużo dobrej zabawy!

RadioZET.pl/źródło:Techcrunch/AG

SPRAWDŹ TEŻ:  Jak wygląda recykling starych iPhone'ów? Apple ma od tego robota [WIDEO]