Zamknij

Dla tych psów, grawitacja nie istnieje

Weronika Domoradzka
19.09.2019 16:36
Pies biega w parku po jesiennych liściach
fot. Shutterstock

Niesamowity pokaz psich umiejętności w powietrznych akrobacjach można było ostatnio podziwiać na plaży w Wilanowie. Zawody „Latających Psów” zgromadziły tłumy miłośników czworonogów. Psy pokazały najciekawsze akrobacje z plastikowym dyskiem, czyli dogfrisbee, na których nie zabrakło skoczności, szybkości, zwinności, a przede wszystkim inteligencji startujących w zawodach psów.

Niesamowite występy freestyle’owe budziły podziw, zachwyt i ekscytację nie tylko wśród startujących zawodników i psów ale również u licznie zgromadzonej publiczności.  „Latających Psów” zgromadziły tłumy miłośników czworonogów. Psy pokazały najciekawsze akrobacje z plastikowym dyskiem, czyli dogfrisbee, na których nie zabrakło skoczności, szybkości, zwinności, a przede wszystkim inteligencji startujących w zawodach psów.

Zawody „Latających Psów” w Wilanowie - główne kategorie:

  • Freestyle: to pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym.  
  • ThrowNGo:  aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy były punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca była końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można było zyskać sporo punktów.
  • Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. 
  • Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie dawał szansę walki o najwyższe miejsca.

Tegoroczne zawody były również wzbogacone o widowiskową konkurencję, którą były skoki psów do wody. Miłośnicy czworonogów mogli też na miejscu skorzystać z porad weterynarza czy uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy dla zwierząt.